Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25-159-VIII "2025-2027 жылдарға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 желтоқсандағы № 34-210-VIІI шешiмi
Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №25-159-VIII "2025-2027 жылдарға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №205949 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Достық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 113 046 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 65 993 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 4 730 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 42 323 мың теңге;
2) шығындар – 130 786 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17 740 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 740 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 17 740 мың теңге."
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. А.Қалыбеков ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 97 152 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 43 675 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 3 875 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 49 602 мың теңге;
2) шығындар – 104 150 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 998 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 998 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 998 мың теңге."
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Мырзакент кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 25-159-VIII "О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 11 декабря 2025 года № 34-210-VIІI
Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 26 декабря 2024 года №25-159-VIII "О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №205949) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Достык на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 046 тысяч тенге;
налоговые поступления – 65 993 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 4 730 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 323 тысяч тенге;
2) затраты – 130 786 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 740 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 740 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 17 740 тысяч тенге."
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет сельского округа А.Калыбеков на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 152 тысяч тенге;
налоговые поступления – 43 675 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 3 875 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 602 тысяч тенге;
2) затраты – 104 150 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 998 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 998 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 6 998 тысяч тенге."
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Мырзакент на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36 683 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 683 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 36 683 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36 683 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 683 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 36 683 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.