Қазығұрт ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимі бойынша салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 қарашадағы № 33/195-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Салық Кодексінің (Салық Кодексі) 726-бабына сәйкес Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданындатөлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығын есептеуді оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде алынған (алынуға жататын) мөлшерлемесі 4% - дан 2% - ға төмендетілсін.
2. Қазығұрт аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы №12/80-VIII "Қазығұрт ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6494-13 тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Т.Қалымбетов

О снижении налоговой ставки по специальному налоговому режиму на основе упрощҰнной декларации на территории Казыгуртского района
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 25 ноября 2025 года № 33/195-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьҰй 726 Налогового кодекса Республики Казахстан, Казыгуртский районный маслихатРЕШИЛ:
1. Установить, что на территории Казыгуртского района, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, ставка налога при применении специального налогового режима на основе упрощҰнной декларации для исчисления корпоративного подоходного налога или индивидуального подоходного налога снижается с 4% до 2%.
2. Признать утратившим силу решение Казыгуртского районного маслихата от 27 марта 2024 года №12/80-VIII "О понижении размера ставки при применении специального налогового режима розничного налога в Казыгуртском районе", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №6494-13.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель районного маслихата Т. Калымбетов