Бәйдібек ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимі бойынша салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 34/201 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 726-бабына сәйкес Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйдібек ауданында төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығын есептеуді оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде алынған (алынуға жататын) мөлшерлемесі 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Бәйдібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 наурыздағы №14/67-VIII "Бәйдібек ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6484-13 болып тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Мәслихат төрағасы И.Түймебаев

О понижении налоговой ставки по специальному налоговому режиму на основе упрощенной декларации в районе Байдибек
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 27 ноября 2025 года № 34/201
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии статьи 726 Кодекса Республики Казахстан (Налоговый кодекс), маслихата района Байдибек РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в районе Байдибек с 4 (четырех) процентов до 2 (двух) процентов по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Признать утратившим силу решение маслихата района Байдибек от 20 марта 2024 года №14/67-VIII "О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в районе Байдибек" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативтых правовых актов за №№6484-13).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата И.Туймебаев