Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 35/163-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2-9 тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 14-1 бабының 2 тармағына, "Тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы №187 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде №36186 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық
мәслихатының
2025 жылғы 28 қарашадағы
№35/163-VIII шешіміне
қосымша
Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасы азаматтарының Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып тұрғынжайды меншігіне сатып алу немесе тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын алу құқығын іске асыру үшін Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері әрбір көрсетілетін қызметті алушы үшін 1,5 (бір миллион бес жүз мың) миллион теңгеге дейінгі мөлшерде айқындалады.
Тұрғын үй сертификаттары көрсетілетін қызметті алушыларға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама шеңберінде тұрғынжай сатып алған немесе тұрғын үй жағдайын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын алған кезде өтеусіз және қайтарымсыз негізде ұсынылады.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі:
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабында айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын азаматтар.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 28 ноября 2025 года № 35/163-VIII
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года №187 "Об утверждении правил реализации мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №36186), Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение к решению
Туркестанского городского
маслихата №35/163-VIII от
28 ноября 2025 года
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан
1. Для реализации права приобретения гражданами жилища в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, или получения мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий, размер жилищных сертификатов в городе Туркестан определяется в размере до 1,5 (одного миллиона пятиста тысяч) миллиона тенге для каждого услугополучателя.
Жилищные сертификаты предоставляются услугополучателям на безвозмездной и безвозвратной основе, при приобретении жилища в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, или получении мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
граждане, относящиеся к социально уязвимым слоям населения, определенные статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях".