Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы Кентау қаласы Хантағы ауылдық округі әкімінің 2025 жылғы 11 тамыздағы № 24 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 18, 19, 69 -баптарына "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 37-бабына, Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасына сәйкесШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. "Қазақтелеком" акционерлік қоғамына Кентау қаласы, Хантағы ауылы, Хантағы елді мекенінен "Талшықты-оптикалық байланыс желісі үшін" жалпы алаңы 0,3898 га (3898 ш.м.) жер учаскесін осы шешімнің қосымшада көрсетілген меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймастан 49 (қырық тоғыз) жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. Жер учаскесін пайдалану барысында меншік иелері мен жер пайдаланушылардан келісімдері алынсын.
3. "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы құрылыс жұмыстары аяқталғаннан кейін бұзылған жерді қалпына келтіру жұмыстарын бір ай мерзімнен кешіктірілмей жүргізуге және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі экологиялық талаптарды сақтай отырып жүргізуді қамтамасыз етсін.
4. "Хантағы ауыл әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімге қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалының ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы шешімнің ресми жарияланғанынан кейін оның Хантағы ауылы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау ауыл әкімінің орынбасары Б.Алимановқа жүктелсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі
Хантағы ауылының әкімі А.Байбеков

Об установлении публичных сервитутов
Решение акима сельского округа Хантаги города Кентау Туркестанской области от 11 августа 2025 года № 24
В соответствии со статьями 18, 19, 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 37 Закона "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", землеустроительного проекта по образованию земельных участков принялРЕШЕНИЕ:
1. Установить коммунальный сервитут сроком на 49 (сорок девять) лет на земельный участок общей площадью 0,3898 га (3898 кв. м.) "Под волоконно-оптическую сеть связи" в ауле Хантаги, города Кентау, без изъятия его у собственников и землепользователей, указанных в приложении к настоящему решению.
2. Получить согласие собственников и землепользователей при использовании земельного участка.
3. Акционерному обществу "Казахтелеком" обеспечить проведение работ по восстановлению поврежденной территории не позднее одного месяца со дня окончания строительных работ и их осуществление с соблюдением требований охраны окружающей среды.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима села Хантаги" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан:
1) в течение пяти календарных рабочих дней со дня подписания настоящего решения представить его электронную копию на казахском и русском языках в Департамент экономического права Министерства юстиции Республики Казахстан "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Туркестанского областного филиала республиканского государственного предприятия для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата села Хантаги после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима села Б. Алиманова.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня его первого официального опубликования.
Аким села Хантаги: А.Байбеков