Кентау қаласында және оның ауылдарында салық салу объектілерінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттерін бекіту туралы
Түркістан облысы Кентау қаласы әкiмдігінiң 2025 жылғы 27 қарашадағы № 555 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Салық Кодексінің 600-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 12 қарашадағы №475 бұйрығымен бекітілген Аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №17849 тіркелген) сәйкес, Кентау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении коэффицентов зонирования учитывающие месторасположение объекта налогообложения города Кентау и его сел
Постановление акимата города Кентау Туркестанской области от 27 ноября 2025 года № 555
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 6 статьи 600 Налогового Кодекса Республики Казахстан и Методикой расчета коэффициента зонирования утвержденной приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан 12 ноября 2018 года №475 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №17847) акимат города Кентау ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Кентау қаласында және оның ауылдарында салық салу объектілерінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Кентау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес жұмыс күн ішінде оның орыс және қазақ тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасынының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикалық нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

1. Утвердить коэффициенты зонирования учитывающие месторасположение объекта налогообложения города Кентау и его сел, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Кентау" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства Юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области, для официального опубликования и внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Кентау қаласы әкімдігі интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау салаға жетекшілік ететін қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы ресми жариялануға жатады және 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ж.Тасов
Кентау қаласы әкімдігінің
2025 жылғы 27 қарашадағы
№ 555 қаулысына қосымша
Кентау қаласында және оның ауылдарында салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері
Елді мекендегі салық салу объектісінің орналасқан жері
Аймаққа бөлу коэффициенті
1
Кентау қаласы
2,2
2
Ащысай ауылы

2) размещение настоящего постановления на интернет–ресурсе акимата города Кентау после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Аким города Тасов Ж.
Приложение к постановлению
акимата города Кентау
от 27 ноября 2025 года № 555
Коэффициенты зонирования учитывающие месторасположения объекта налогообложения города Кентау и его сел
Месторасположение объекта налогообложения в населенном пункте
Коэффициент зонирования
1
город Кентау
2,2
2
село Ащысай