Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы Кентау қаласы әкiмдігінiң 2025 жылғы 6 қарашадағы № 509 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 18-бабының 5-1-тармағына және 69-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабын негізге ала отырып, Кентау қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "BRAGA group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Кентау қаласы, Қарнақ ауылы аумағынан "Қатты пайдалы қазбаларды барлау үшін" жалпы алаңы 3105,7175 гектар жер учаскесін меншiк иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскесін алып қоймастан 4 жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін
2. Осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бір ай мерзімде "BRAGA group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі сервитут белгіленген жер учаскелерінің меншiк иелері және жер пайдаланушыларымен сервитутты белгілеу туралы шарт жасассын.
3. "BRAGA group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі құрылыс жұмыстары аяқталғаннан кейін бұзылған жерді қалпына келтіру жұмыстарын бір ай мерзімнен кешіктірілмей жүргізуге және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі экологиялық талаптарды сақтай отырып жүргізуді қамтамасыз етсін.
4. "Кентау қаласының әкімдігінің "Кентау қалалық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Кентау қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Ғ.Төлепов жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ж.Тасов
Кентау қаласы әкімдігінің

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата города Кентау Туркестанской области от 6 ноября 2025 года № 509
В соответствии пункта 5-1 статьи 18 и статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат города Кентау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "BRAGA group" на земельные участки города Кентау село Карнак без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей "Для разведки твердых полезных ископаемых" общей площадью 3105,7175 гектар сроком на 4 года согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "BRAGA group" после завершения строительных работ в течении одного месяца восстановить поврежденную землю и обеспечить выполнение работ с соблюдением требовании по охране окружающей среды.
3. Товарищество с ограниченной ответственностью "BRAGA group" в месячный срок со дня подписания настоящего постановления. заключить договор об установлении сервитута с собственниками и землепользователями земельных участков, на которых установлен сервитут.
4. Государственному учреждению "Кентауский городской отдел земельных отношении" акимата города Кентау в порядке, установленным законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения, направить копии в электронном виде на казахском и на русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства Юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Кентау после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнение настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кентау Толепову Г.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Тасов Ж.
Приложение к постановлению
акимата города Кентау за
№_509__