Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 28/160-VIII "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2025 жылғы 27 маусымдағы № 33/193-VIII шешiмi. Күші жойылды - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2026 жылғы 15 шілдедегі № 49/279-VIII шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 15.07.2026 № 49/279-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №28/160-VIII "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6647-13 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
шешімнің кіріспесіндегі "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56 бабының 1-тармағының 4) тармақшасына" деген сөз "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 33 бабының 1-тармағының 5) тармақшасына" сөзіне ауыстырылсын.
мынадай мазмұндағы 8 тармақ 13) және 14) тармақшаларымен толықтырылсын:
"13) мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы бойынша жеке тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын жақсарту үшін мүгедектігі бар адамдарға – екі жылда бір рет 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
"14) жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдардың санаторийлік – курорттық емделу кезінде ілесіп жүретін адамдарға, жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай – бір рет 40 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ.Ахметов

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Арыс от 27 декабря 2024 года № 28/160-VIII "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 27 июня 2025 года № 33/193-VIII. Утратило силу решением Арысского городского маслихата Туркестанской области от 15 июля 2026 года № 49/279-VIII
Сноска. Утратило силу решением Арысского городского маслихата Туркестанской области от 15.07.2026 № 49/279-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс от 27 декабря 2024 года №28/160-VIII "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №6647-13) следующие изменения и дополнения:
В преамбуле решения слова "подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан" заменить словами "подпунктом 5) пункта 1 статьи 33 Бюджетного кодекса Республики Казахстан".
дополнить подпунктами 13) и 14) пункта 8 следующего содержания:
"13) лицам с инвалидностью и детям с инвалидности по индивидуальной программе абилитации и реабилитации, для улучшения жилищно-бытовых условии собственного жилья – 1 раз в два года в размере 50 месячных расчетных показателей;";
"14) лицам, сопровождающие лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении во время санаторно – курортного лечения, без учета среднедушевого дохода – единовременно в размере 40 месячных расчетных показателей.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Арыс К.Ахметов