2025 жылға арнаулы әлеуметтік қызметтердің тарифтерін бекіту туралы
Түркістан облысы Арыс қаласы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 28 қарашадағы № 752 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 142 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37 баптарына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың ережесі мен әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Арыс қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2025 жылға арнаулы әлеуметтік қызметтердің тарифтері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Арыс қаласының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы М.Дарменов, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Арыс қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары А.Сұлтановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Арыс қаласының әкімі Қ.Маңқараев
Арыс қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "_28_" __қараша__
№_752_ қаулысына қосымша
Арыс қаласының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетушілерге арналған тарифтері
Көрсетілетін қызметті беруші келесі шарттарда қызмет көрсетеді:

Об утверждении тарифов на специальные социальные услуги на 2025 год
Постановление акимата города Арыс Туркестанской области от 28 ноября 2025 года № 752
В соответствии со статьей 142 Социального кодекса Республики Казахстан, статьями 31, 37 Закона "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги", акимат города Арыс ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить тарифы на специальные социальные услуги на 2025 год согласно приложению.
2. Руководителю государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ" города Арыс М.Дарменову в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города А.Султанова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня его первого официального опубликования.
Аким города Арыс К.Манкараев
Приложение к постановлению
акимата города Арыс
от "_28_" _ноября__ 2025 года
№_752__
Тарифы для поставщиков специальных социальных услуг государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ" города Арыс
Услугодатель осуществляет деятельность по оказанию специальных социальных услуг на следующих условиях:

1) психоневрологиялық ауытқулары бар және тірек-қимыл аппараты бұзылған бір жарым жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға;
2) психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға;
3) бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
4) егде жасына байланысты өзіне қызметтер көрсетуге мүмкіндігі жоқ адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асырады.
Атауы
Қызмет алушыға көрсетілетін 1 қызметтің ай сайынғы тарифі (теңге)
1
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, жасы ұлғайғандықтан өзін-өзі күтуге қабілетсіз адамдар)
54 554,93
2
Мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
(психоневрологиялық ауытқулары бар және тірек-қимыл аппараты бұзылған бір жарым жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар)
54 554,93

1) детям с инвалидностью от полутора до восемнадцати лет с психоневрологическими отклонениями и нарушениями опорно-двигательного аппарата;
2) лицам с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
3) лицам с инвалидностью первой и второй групп;
4) лицам, не способным к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом.
Наименование
Ежемесячный тариф на 1 услугу, оказываемую услугополучателю (тенге)
1
Оказание специальных социальных услуг на дому пожилым людям и лицам с инвалидностью (лица с инвалидностью первой и второй групп, лица, неспособные к самообслуживанию из-за преклонного возраста)
54 554,93
2
Оказание специальных социальных услуг на дому детям с инвалидностью и лицам с инвалидностью старше 18 лет
(дети с инвалидностью от полутора до восемнадцати лет с психоневрологическими отклонениями и нарушениями опорно-двигательного аппарата)
54 554,93