Кентау қаласының кейбір көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Түркістан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 26 маусымдағы № 148 бірлескен қаулысы және Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 17/235-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес, Кентау қаласы халқының пікірін ескере отырып және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 16 сәуірдегі қорытындысы негізінде Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласы көшелеріне келесі атаулар берілсін:
"Шұғыла" шағын ауданы бойынша:
№ 8 көшеге – Әшірбек Сығай көшесі;
№ 9 көшеге – Бекзат Саттарханов көшесі;
"Сарыарқа" шағын ауданы бойынша:
№ 6 көшеге – Байбол Өтепбаев көшесі;
"Тұран" шағын ауданы бойынша:
№ 2 көшеге – Балбырауын көшесі;
атауы жоқ көшелер бойынша:
атауы жоқ көшеге – Ерулік көшесі;
атауы жоқ көшеге – Кемеңгер көшесі;
атауы жоқ көшеге – Көкпар көшесі;
атауы жоқ көшеге – Көрімдік көшесі;
атауы жоқ көшеге – Қобыз көшесі;
атауы жоқ көшеге – Лашын көшесі;
атауы жоқ көшеге – Сәйгүлік көшесі.
2. Кентау қаласының келесі көшелері қайта аталсын:
С.Сейфуллин көшесі – Сақ Мәуленқұлов көшесі;
А.Сүйіндіков көшесі – Ұлытау көшесі.
3. "Түркістан облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен қаулы мен шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы бірлескен қаулы мен шешімнің ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен облыс әкімдігінің қаулысы және облыстық мәслихат шешімінің орындалуын бақылау Түркістан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бірлескен қаулы мен шешім олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Көшеров
Облыстық мәслихат төрағасы Н. Әбішов

О присвоении наименований и переименовании некоторых улиц города Кентау
Совместное постановление акимата Туркестанской области от 26 июня 2025 года № 148 и решение маслихата Туркестанской области от 25 июня 2025 года № 17/235-VIII
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения города Кентау и на основании заключений Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 16 апреля 2025 года, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования улицам города Кентау:
по микрорайону "Шұғыла":
улице № 8 – улица Әшірбек Сығай;
улице № 9 – улица Бекзат Саттарханов;
по микрорайону "Сарыарқа":
улице № 6 – улица Байбол Өтепбаев;
по микрорайону "Тұран":
улице № 2 – улица Балбырауын;
по безымянным улицам:
безымянной улице – улица Ерулік;
безымянной улице – улица Кемеңгер;
безымянной улице – улица Көкпар;
безымянной улице – улица Көрімдік;
безымянной улице – улица Қобыз;
безымянной улице – улица Лашын;
безымянной улице – улица Сәйгүлік.
2. Переименовать следующие улицы города Кентау:
улицу С.Сейфуллина – в улицу Сақ Мәуленқұлов;
улицу А.Сүйіндіков – в улицу Ұлытау.
3. Государственному учреждению "Управление культуры Туркестанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего совместного постановления и решения, направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного постановления и решения на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата области и решения областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Туркестанской области.
5. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Акима области Н. Кушеров
Председатель областного маслихата Н. Абишов