2026-2028 жылдарға арналған Мақат, Доссор кенттерінің және Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 198-VIII шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған Мақат кенттінің бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 1 312 198 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 120 869 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 950 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 744 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 143 524 мың теңге;
2)шығындар – 1 312 198 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 111 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 111 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 07.08.2026 № 235-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2026–2028 жылдарға арналған Доссор кенттінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 616 152 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 83 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 292 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 520 673 мың теңге;
2)шығындар – 616 152 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 021 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О бюджетах поселков Макат, Доссор и сельского округа Байгетобе на 2025-2027 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2025 года № 198-VIII
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Макат на 2026-2028 годы согласно приложению 1 соотвественно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 312 198 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 120 869 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 950 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 744 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 143 524 тысяч тенге;
2) затраты – 1 312 198 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 111 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 111 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 07.08.2026 № 235-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет поселка Доссор на 2026-2028 годы согласно приложению 2 соотвественно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 616 152 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 83 990 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 292 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 520 673 тысяч тенге;
2) затраты – 616 152 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 021 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 407 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 07.08.2026 № 235-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi).
4. Жергілікті бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінде 2026 жылға 78 809 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Доссор кентіне – 37 423 мыңт теңге;
Бәйгетөбе ауылдық округіне – 41 386 мың теңге көзделсін.

используемые остатки бюджетных средств – 5 407 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 07.08.2026 № 235-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Предусмотрель на 2026 год объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в сумме 78 809 тысяч тенге, в том числе:
Поселку Доссор – 37 423 тысяч тенге;
Сельскому округу Байгетобе – 41 386 тысяч тенге.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы А. Шаңғалаев
Мақат аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 198-VIII шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Макат кентінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 07.08.2026 № 235-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата А. Шангалаев
Приложение 1 к решению
Макатского районного
маслихата от 26 декабря 2025
года № 198-VIII
Бюджет поселка Макат на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 07.08.2026 № 235-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы