2026-2028 жылдарға арналған Мақат, Доссор кенттерінің және Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 198-VIII шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Мақат кенттінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 1 064 892 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 120 869 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 950 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 004 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 888 069 мың теңге;
2) шығындар – 1 064 892 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Доссор кенттінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 311 831 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 89 915 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 543 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 219 373 мың теңге;
2) шығындар – 311 831 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:

О бюджетах поселков Макат, Доссор и сельского округа Байгетобе на 2025-2027 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2025 года № 198-VIII
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Макат на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соотвественно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 064 892 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 120 869 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 950 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 004 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 888 069 тысяч тенге;
2) затраты – 1 064 892 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет поселка Доссор на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соотвественно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 311 831 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 89 915 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 543 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 219 373 тысяч тенге;
2) затраты – 311 831 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Байгетобе на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соотвественно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

4. Жергілікті бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінде 2026 жылға 78 809 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Доссор кентіне – 37 423 мыңт теңге;
Бәйгетөбе ауылдық округіне – 41 386 мың теңге көзделсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы А. Шаңғалаев
Мақат аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
26 желтоқсандағы № 198-VIII
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Макат кентінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

4. Предусмотрель на 2026 год объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в сумме 78 809 тысяч тенге, в том числе:
Поселку Доссор – 37 423 тысяч тенге;
Сельскому округу Байгетобе – 41 386 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата А. Шангалаев
Приложение 1
к решению Макатского
районного маслихата от 26
декабря 2025 года № 198-VIII
Бюджет поселка Макат на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы