Мақат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 132-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 191-VIII шешімі
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 132-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (2025 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 20 812 484 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 787 721 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 93 007 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 81 402 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 16 849 193 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1 161 мың теңге;
2)шығындар – 21 338 386 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 457 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 19 660 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 12 203 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 533 499 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 533 499 мың теңге:
қарыздар түсімі – 19 660 мың теңге;

О внесении изменений в решение Макатского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 132-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2025 года № 191-VIII
Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от от 23 декабря 2024 года № 132-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы" (опубликовано 15 января 2025 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 812 484 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 787 721 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 93 007 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 81 402 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 849 193 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 161 тысяч тенге;
2) затраты – 21 338 386 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 457 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 660 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 203 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 533 499 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 533 499 тенге:
поступление займов – 19 660 тысяч тенге;

100
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жіргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
1161
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
ІІ. Шығындар
21338386
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
2397609
1
Мемлекеттiк басқарудың жалп функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
363670
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
64566
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
64566
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
299104
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
283332
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12482
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
3290
2
Қаржылық қызмет
66
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қала ның) экономика және қаржы бөлімі
66
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
66
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
2033873
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қалның) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
41625
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41625
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49976
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49976
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлім
90663
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу, саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75604
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15059
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекция бөлімі
1851609
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77068
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

100
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
1161
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
21338386
01
Государственные услуги общего характера
2397609
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
363670
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
64566
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
64566
122
Аппарат акима района (города областного значения)
299104
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
283332
003
Капитальные расходы государственного органа
12482
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
3290
2
Финансовая деятельность
66
459
Отдел экономики ифинансов района (города областного значения)
66
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим.
66
9
Прочие государственные услуги общего характера
2033873
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства города областного значения)
41625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
41625
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49976
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49976
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
90663
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне (города областного значения)
75604
003
Капитальные расходы государтвенного органа
15059
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1851609
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
77068
013
Капитальные расходы государственного органа