Мақат ауданында оңайлатылған декларация негізіндегі арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қарашадағы № 189-VIII шешімі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 726 бабына және Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақат ауданында оңайлатылған декларация негізіндегі арнаулы салық режимін қолдану кезінде, төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесінің мөлшері салықтық кезеңде алынған және алынуға жататын кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Мәслихат төрағасы А. Шанғалаев

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Макатском районе
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 24 ноября 2025 года № 189-VIII
В соответствии со статьей 726 Налогового кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственным управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Макатском районе с 4 (четырех) процентов на 2 (два) процента по доходам, полученным и подлежащим получению за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит офицальному опубликованию.
Председатель маслихата А. Шангалаев