Исатай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 139-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қыркүйектегі № 194-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2025 - 2027 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 139-VIІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 688 531 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 52 411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 671 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 635 449 мың теңге.
2) шығындар – 728 314 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -39 783 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 39 783 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 39 783 теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 258 486 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 17 541 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 578 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 240 367 мың теңге.
2) шығындар – 260 634 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 148 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 148 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 148 теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 139-VІІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2025-2027 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 24 сентября 2025 года № 194-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 139-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 688 531 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 52 411 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 671 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 635 449 тысяч тенге.
2) затраты – 728 314 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -39 783 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 39 783 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 39 783 тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 258 486 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 541 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 578 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 240 367 тысяч тенге.
2) затраты – 260 634 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 148 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 148 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 148 тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

"6. Исатай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 156 465 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 151 101 мың теңге.
2) шығындар – 156 708 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -243 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 243 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 243 теңге.".
7 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Зинеден ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 171 521 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 165 964 мың теңге.
2) шығындар – 172 508 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -987 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 987 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 987 теңге.".
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2025 жылға 1 679 786 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 595 284 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 178 067 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 220 294 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 305 787 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 99 868 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 132 598 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 147 888 мың теңге көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ж.Кабиев) жүктелсін.

"6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 156 465 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 151 101 тысяч тенге.
2) затраты – 156 708 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -243 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 243 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 243 тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 171 521 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 165 964 тысяч тенге.
2) затраты – 172 508 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -987 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 987 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 987 тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2025 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 679 786 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 595 284 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 178 067 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 220 294 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 305 787 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 99 868 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 132 598 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 147 888 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Ж.Кабиев) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.