"2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 174 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 тамыздағы № 221 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 174 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 185 415 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 289 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 94 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 298 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 170 734 мың теңге;
2) шығындар –191 836 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 421 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 421 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 421 мың теңге."
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 158 565мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 825 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 241 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 893мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 147 606мың теңге;
2) шығындар – 167 542 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 977 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 977 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 977 мың теңге."
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 174 "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 26 августа 2025 года № 221
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О бюджетах сельских округов на 2025 -2027 годы" Махамбетского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 174 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 185 415 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлениям – 12 289 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 94 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 298 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 170 734 тысяч тенге;
2) затраты - 191 836 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -- 6 421 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 421 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 421 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Акжайыкского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –158 565 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –9 825 тысяч тенге;
неналоговые поступления -241 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 893 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147 606 тысяч тенге;
2) затраты – 167 542 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 8 977 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 977 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 977 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Актогайского сельского округа на 2025-2 027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 76 431 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 76 431 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 76 431 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025-2027 жылдарға арналған Жалғансай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 131 134 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 704 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 111 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 557 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 122 762 мың теңге;
2) шығындар – 136 317 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 5 183 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 183 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 183 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Есбол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 185 124 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 738 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 822 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 168 564 мың теңге;
2) шығындар – 189 370 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 246 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 246 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 246 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025-2027 жылдарға арналған Махамбет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 848 684 мың теңге, оның ішінде:

5) дефицит (профицит) бюджета --76 431 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 76 431 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 76 431 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Жалгансайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 131 134 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 704 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 111 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 557 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 122 762 тысяч тенге;
2) затраты – 136 317 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -- 5 183 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 183 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов- 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 183 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Есболского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –185 124 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 738 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 822 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 168 564 тысяч тенге;
2) затраты – 189 370 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовыхактивов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –- 4 246 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 4 246 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 246 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Махамбетского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 848 684 тысяч тенге, в том числе:

салықтық түсімдер – 133 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 105 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 773 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 710 249мың теңге;
2) шығындар – 926 649 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 77 965мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77 965 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 965 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025-2027 жылдарға арналған Сарайшық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 347 845 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 207 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 657 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 329 947 мың теңге;
2) шығындар – 356 299 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 8 454мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 454 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 454 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 1 554 922 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 2 235 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 305 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 264 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 228 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 239 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 389 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 118 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 338 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 151 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 203 мың теңге;

налоговые поступления – 133 557 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 105 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 773 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 710 249 тысяч тенге;
2) затраты – 926 649 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -- 77 965 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77 965 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 965 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарайчиковского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025год в следующих объемах:
1) доходы – 347 845 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 207 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 657 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 329 947 тысяч тенге;
2) затраты – 356 299 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета-- 8 454 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 454 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 454 тысяч тенге.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2025 год целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 1 554 922 тысяч тенге, в том числе:
2 235 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 305 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 264 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 228 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 239 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 389 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 118 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 338 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 151 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 203 тысяч тенге;

елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 92 092 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 19 035 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 63 057 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 10 000 мың теңге;
елді мекендердегі бөгеттерді нығайту және су тасқынына дайындық жұмыстарына – 923 310 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 6 500 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 165 564 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 17 000 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 97 245 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 176 674 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 34 487 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 280 844 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 143 496 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 147 555 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 16 971 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 5 348 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 50 532 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 380 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 393 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 18 418 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 6 939 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 252 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 47 322 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 119 576 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 29 603 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 9 925 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 14 253 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 978 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 594 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 10 570 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 15 080 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 36 993 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 580 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 100 109 мың теңге, оның ішінде:
Ақтоғай ауылдық округіне – 10 791 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 6 951 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 11 714 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 4 850 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 65 803 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 98 966 мың теңге, оның ішінде:
Ақтоғай ауылдық округіне – 14 900 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 2 240 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 7 375 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 15 700 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 15 700 мың теңге;

92 092 тысяч тенге - на уличное освещение населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 19 035 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 63 057 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 10 000 тысяч тенге;
923 310 тысяч тенге - на укрепление дамбов населенных пунктов и на работу по подготовке к паводку, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 6 500 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 165 564 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 17 000 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 97 245 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 176 674 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 34 487 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 280 844 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 143 496 тысяч тенге;
147 555 тысяч тенге -на текущие и капитальные затраты аппаратам акимов сельских округов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 16 971 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 5 348 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 50 532 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 380 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 393 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 18 418 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 6 939 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 252 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 47 322 тысяч тенге;
119 576 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 29 603 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 9 925 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 14 253 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 978 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 594 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 10 570 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 15 080 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 36 993 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 580 тысяч тенге;
100 109 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Актогайскому сельскому округу – 10 791 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 6 951 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 11 714 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 4 850 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 65 803 тысяч тенге;
98 966 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Актогайскому сельскому округу – 14 900 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 2 240 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 7 375 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 15 700 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 15 700 тысяч тенге;

Махамбет ауылдық округіне – 14 018 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 29 033 мың теңге;
елді мекендердің коммуналдық мүлкін басқаруға Махамбет ауылдық округіне – 15 000 мың теңге.
ауылдық мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 54 094 мың теңге, оның ішінде:
Ақтоғай ауылдық округіне – 24 000 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 2 747 мың теңге
Бақсай ауылдық округіне - 1 400 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 18 898 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 969 мың теңге ;
Махамбет ауылдық округіне – 6 080 мың теңге;

Махамбетскому сельскому округу – 14 018 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 29 033 тысяч тенге;
15 000 тысяч тенге – на управление коммунальным имуществом населенных пунктов Махамбетскому сельскому округу.
54 094 тысяч тенге - текущие и капитальные затраты организациям сельских культур, в том числе:
Актогайскому сельскому округу – 24 000 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 2 747 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;
Бейбарысскому сельскому округу – 18 898 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 969 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 6 080 тысяч тенге;

қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге Ақтоғай ауылдық округіне - 1 985 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 және 25 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы К. Мажиев
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 26 тамыздағы
№ 221 шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 174 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

1 985 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду Актогайскому сельскому округу.".
2. Приложении 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 и 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председаталь районного маслихата К. Мажиев
Приложение 1 к решению
районного маслихата от 26
августа 2025 года № 221
Приложение 1 к решению
районного маслихата от 30
декабря 2025 года № 174
Бюджет Алгинского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
30
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
30
III.Тазабюджеттіккредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-6421
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
6421
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
6421
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
6421
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
6421
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 26 тамыздағы
№ 221 шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 174 шешіміне 4 қосымша
2025 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
30
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
30
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-6421
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
6421
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
6421
01
Остатки бюджетных средств
6421
1
Свободные остатки бюджетных средств
6421
Приложение 2 к решению
районного маслихата от 26
августа 2025 года № 221
Приложение 4 к решению
районного маслихата от 30
декабря 2025 года № 174
Бюджет Акжайыкского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы