Атырау қаласы Мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 143 "2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 4 қарашадағы № 189 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 143 "2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 451 110 096 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 398 276 211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 390 160 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 128 637 мың теңге;
трансферттер түсімі – 38 315 088 мың теңге;
2) шығындар – 455 450 426 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 500 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 500 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 840 330 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 840 330 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 793 350 мың теңге;

О внесении изменений в решение Маслихата города Атырау от 18 декабря 2024 года № 143 "О бюджете города на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Атырау Атырауской области от 4 ноября 2025 года № 189
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 18 декабря 2024 года № 143 "О бюджете города на 2025-2027 годы" следующие изменения:
Пункт-1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах":
1) доходы – 451 110 096 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 398 276 211 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 390 160 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 128 637 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 315 088 тысяч тенге;
2) затраты – 455 450 426 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 500 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 500 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 840 330 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 840 330 тысяч тенге:
поступление займов – 2 793 350 тысяч тенге;

8 695
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 222 784
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 222 784
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 222 784
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 222 784
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 181 093
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
289 949
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
289 949
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
288 383
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету
1 566
2
Әлеуметтiк көмек
5 330 546
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 904 501
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65 146
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 909 218
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
42 698
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
167 306
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
344 484
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
2 270 467
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
95 182
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
426 045
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
426 045
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 560 598
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 560 598
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

8 695
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 222 784
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 222 784
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 222 784
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 222 784
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 181 093
1
Социальное обеспечение
289 949
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
289 949
005
Государственная адресная социальная помощь
288 383
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 566
2
Социальная помощь
5 330 546
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 904 501
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65 146
006
Оказание жилищной помощи
10 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 909 218
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
42 698
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
167 306
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
344 484
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 270 467
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
95 182
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
426 045
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
426 045
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 560 598
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 560 598
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

44 181
008
Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердің, ауылдардың шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
44 181
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
4 718
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
4 718
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4 718
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
247 304
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
247 304
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
247 304
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
243 425
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 879
12
Көлiк және коммуникация
34 201 424
1
Автомобиль көлiгi
24 649 198
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 649 198
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
17 159 101
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
867 365
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
6 622 732
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
9 552 226
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 552 226
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
252 226
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
9 300 000
13
Басқалар
19 195 240
9
Басқалар
19 195 240
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
3 885 923
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3 885 923
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 868
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
12 868
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 265 289
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 265 289
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

44 181
008
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
44 181
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
4 718
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
4 718
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 718
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
247 304
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
247 304
467
Отдел строительства района (города областного значения)
247 304
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
243 425
017
Капитальные расходы государственного органа
3 879
12
Транспорт и коммуникации
34 201 424
1
Автомобильный транспорт
24 649 198
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 649 198
022
Развитие транспортной инфраструктуры
17 159 101
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
867 365
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
6 622 732
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9 552 226
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 552 226
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
252 226
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
9 300 000
13
Прочие
19 195 240
9
Прочие
19 195 240
452
Отдел финансов района (города областного значения)
3 885 923
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3 885 923
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 868
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
12 868
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 265 289
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 265 289
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)