Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 30/1 "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 9 қазандағы № 34/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 5 мамырдағы № 30/1 Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 389 707,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 828 692 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 559 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 236 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 516 220,4 мың теңге;
2) шығындар – 9 699 544,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 878 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 864 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 986 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 310 714,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 310 714,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 282 439,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 986 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 261,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын
ауданы мәслихатының төрағасы
Қ. Жанғожинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2025 жылғы 9 қазандағы
№ 34/1 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2025 жылғы 5 мамырдағы
№ 30/1 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5

О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 30/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 9 октября 2025 года № 34/1
Маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 30/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 389 707,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 828 692 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 559 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 236 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 516 220,4 тысяч тенге;
2) затраты – 9 699 544,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 878 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 864 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 986 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 310 714,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 310 714,8 тысяч тенге:
поступление займов – 282 439,5 тысяч тенге;
погашение займов – 6 986 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 261,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области К. Жангужинов
Приложение
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 9 октября 2025 года № 34/1
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 5 мая 2025 года № 30/1
Бюджет района Шал акына на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5

23 800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
409 006
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
75 159
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 159
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 159
2
Әлеуметтiк көмек
283 129
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283 129
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 002
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 099
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 250
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 008
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 497
017
Мүгедектігі бар адамды риабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
82 273
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі
іс-шараларды іске асыру
3 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50 718
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 718
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 586
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
632
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 057 297,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
451 583,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
451 583,5
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
133 647
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
317 936,5
2
Коммуналдық шаруашылық
3 523 773,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 523 773,6
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
212 215,7
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

23 800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
409 006
1
Социальное обеспечение
75 159
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 159
005
Государственная адресная социальная помощь
75 159
2
Социальная помощь
283 129
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283 129
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 002
006
Оказание жилищной помощи
1 099
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 250
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 008
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 497
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
82 273
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
3 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50 718
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 718
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 586
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
632
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 057 297,1
1
Жилищное хозяйство
451 583,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
451 583,5
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
133 647
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
317 936,5
2
Коммунальное хозяйство
3 523 773,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 523 773,6
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
212 215,7
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения