2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Новопокров ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 30/8 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шал акын ауданы Новопокров ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 266 026 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 766 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 260 260 мың теңге;
2) шығындар – 266 473 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -447 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 447 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 447 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 33/14 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Новопокров ауылдық округінің бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 168-бабының 7-тармағына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан;
2) Новопокров ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
3) Новопокров ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;

Об утверждении бюджета Новопокровского сельского округа района Шал акына на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 30/8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 7, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Новопокровского сельского округа района Шал акына на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 266 026 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 766 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 260 260 тысяч тенге;
2) затраты – 266 473 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 447 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 447 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 447 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 04.09.2025 № 33/14 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета Новопокровского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с пунктом 7 статьи 168 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Новопокровского сельского округа;
3) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Новопокровского сельского округа;

4) мыналардан:
тұрғылықты жері Новопокров ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Новопокров ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан;
5) бірыңғай жер салығынан;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. 2025 жылға арналған Новопокров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 162 269 мың теңге сомасында белгіленсін.

4) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Новопокровского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Новопокровского сельского округа;
5) единого земельного налога;
6) платы за пользование земельными участками.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Новопокровского сельского округа на 2025 год в сумме 162 269 тысяч тенге.

4. 2025 жылға арналған Новопокров ауылдық округінің бюджетіне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының Новопокров ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Новопокров ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.

4. Учесть в бюджете Новопокровского сельского округа на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного и районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима Новопокровского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета Новопокровского сельского округа района Шал акына на 2025- 2027 годы".

5. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 26/14 "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Новопокров ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы шешімі;
2) Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 ақпандағы № 28/9 "Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы маслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 26/14 "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Новопокров ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі.

5. Признать утратившими силу следующие решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 26/14 "Об утверждении бюджета Новопокровского сельского округа района Шал акына на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 28 февраля 2025 года № 28/9 "О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 26/14 "Об утверждении бюджета Новопокровского сельского округа района Шал акына на 2025-2027 годы".

6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының төрағасы Қ. Жанғожинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 30/8 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Шал ақын ауданы Новопокров ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 33/14 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.10.2025 № 34/3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области К. Жангужинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 8 мая 2025 года № 30/8
Бюджет Новопокровского сельского округа района Шал акына на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 04.09.2025 № 33/14 (вводится в действие с 01.01.2025); от 15.10.2025 № 34/3 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5