2026-2028 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Құртай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/12 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Тимирязев ауданы Құртай ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 025 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 452 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 42 273 мың теңге;
2) шығындар – 54 596,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 571,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 571,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 571,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 12.03.2026 32/9 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы;
мүлкі Құртай ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлік салығы;
жер учаскесі Құртай ауылдық округінде орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
Құртай ауылдық округінде тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
2-1. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес ауылдық округ бюджетінің шығыстары қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен және 2025 жылы пайдаланылмаған жоғары тұрған бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару көзделсін.

Об утверждении бюджета Куртайского сельского округа Тимирязевского района на 2026-2028 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 31/12.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Куртайского сельского округа Тимирязевского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 025,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 452 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 273 тысяч тенге;
2) затраты – 54 596,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -571,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 571,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 571,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2026 № 32/9 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории Куртайского сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в Куртайском сельском округе;
налога на транспортные средства с физических лиц, зарегистрированных в Куртайском сельском округе.
2-1. Предусмотреть расходы бюджета сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов из вышестоящих бюджетов, неиспользованных в 2025 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 12.03.2026 32/9 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Ауылдық округ бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
ауылдық округ бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Ауылдық округ бюджетінде 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін 14 351,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2026 № 32/9 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности сельского округа;
других неналоговых поступлений в бюджет сельского округа.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета на 2026 год в сумме 14 351,0 тысяч тенге.

5. Ауылдық округ бюджетінде 2026 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден түсетін нысаналы трансфеттердің түсімі 20 422,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А. Асанова
Тимирязев аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 31/12 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Құртай ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 12.03.2026 32/9 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

5. Учесть в бюджете сельского округа поступление целевых трансфертов из вышестоящего бюджета на 2026 год в сумме 20 422,0 тысячи тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата А. Асанова
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 24 декабря 2025 года № 31/12
Бюджет Куртайского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2026 № 32/9 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

6) Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Тимирязев аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 31/12 шешіміне
4-қосымша
Құртай ауылдық округі бюджетінің қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстары және 2025 жылы пайдаланылмаған жоғары тұрған бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 12.03.2026 32/9 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

6) Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 24 декабря 2025 года № 31/12
Расходы бюджета Куртайского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов вышестоящих бюджетов, неиспользованных в 2025 году
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 12.03.2026 № 32/9 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)