Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Летовочный ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 429/29 шешiмi.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Летовочный ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 97176 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10785 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 410 мың теңге;
трансферттер түсімі – 85981 мың теңге;
2) шығындар – 99742,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2566,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 2566,2 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2566,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2566,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 498/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тайынша ауданы Летовочный ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен Летовочный ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 57603 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2026 жылға облыстық бюджеттен Летовочный ауылдық округінің бюджетіне 4113 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін.
5. 2026 жылға аудандық бюджеттен Летовочный ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 3000 мың теңге сомасында ескерілсін.
5-1. 2026 жылға арналған Летовочный ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының қалдықтары есебінен 2566,2 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Об утверждении бюджета Летовочного сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 429/29.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Летовочного сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 97176 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10785 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 410 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 85981 тысяч тенге;
2) затраты – 99742,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2566,2 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 2566,2 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2566,2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2566,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 498/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета Летовочного сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Летовочного сельского округа на 2026 год в сумме 57603 тысяч тенге.
4. Учесть на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Летовочного сельского округа в сумме 4113 тысяч тенге.
5. Учесть на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Летовочного сельского округа в сумме 3000 тысяч тенге.
5-1. Учесть в бюджете Летовочного сельского округа на 2026 год расходы за счет остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 2566,2 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 29.04.2026 № 498/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 429/29 шешіміне
1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Летовочный ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2026 № 498/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
К решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2025 года
№ 429/29
Бюджет Летовочного сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2026 год