Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 12 мамырдағы № 316/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 213296 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12268 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 201028 мың теңге;
2) шығындар – 224296,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
каржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11000,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -11000,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11000,1 мың теңге:
карыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11000,1 мың теңге.
2. Тайынша ауданы Киров ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен 97 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде Киров ауылдық округінің бюджетіне облыстық бюджеттен 150000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
5. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, Киров ауылдық округ бюджетінің шығыстарында 2025 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтарын жіберу және 2024 қаржы жылы ішінде толық пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
6. 2025 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 9222 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.

Об утверждении бюджета Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12 мая 2025 года № 316/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 213296 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12268 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 201028 тысяч тенге;
2) затраты –224296,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11000,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -11000,1тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –11000,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –11000,1 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Кировского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики.
3. Учесть на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Кировского сельского округа в сумме 97 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Кировского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 150000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в расходах бюджета сельского округа направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2025 года, и возврат недоиспользованных в течение 2024 финансового года целевых трансфертов согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Учесть на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Кировского сельского округа в сумме 9222 тысячи тенге.

7. 2025 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 41709 мың теңге сомасында белгіленсін.
8. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облысы мәслихататайыны ауданының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 259/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Киров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімі;

7. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Кировского сельского округа на 2025 год, в сумме 41709 тысяч тенге.
8. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 259/20 "Об утверждении бюджета Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";

2) Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 наурыздағы № 283/21 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 259/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"" шешімі.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 316/23 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

2) решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 05 марта 2025 года № 283/21 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 259/20 "Об утверждении бюджета Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"".
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 мая 2025 года № 316/23
Бюджет Кировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс