2025-2027 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 12 мамырдағы № 27-17 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына, 7-бабының 5-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Ұзынкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 235 339,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 909,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 229 430,2 мың теңге;
2) шығындар – 235 526,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -187,7 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -187,7 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 187,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 187,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 16.06.2025 № 28-18 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Ұзынкөл ауылдық округінің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
2) Ұзынкөл ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;

Об утверждении бюджета Узынкольского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 12 мая 2025 года № 27-17
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6, пунктом 5 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Узынкольского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 235 339,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 909,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 229 430,2 тысяч тенге;
2) затраты – 235 526,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -187,7 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -187,7 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 187,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 187,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 16.06.2025 № 28-18 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории Узынкольского сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Узынкольского сельского округа;

3) Ұзынкөл ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Ұзынкөл ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Ұзынкөл ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
5) бірыңғай жер салығы;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
3. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 200 300,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетінде азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) ауылдық округтің елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;
2) ауылдық округтің елді мекендерін абаттандыруға;
3) материалдық-техникалық базаны нығайтуға;
4) ауылдық округтің елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге.

3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Узынкольского сельского округа;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Узынкольского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Узынкольского сельского округа;
5) единый земельный налог;
6) плата за пользование земельными участками.
3. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 200 300,0 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Узынкольского сельского округа на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5. Учесть в бюджете Узынкольского сельского округа на 2025 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
2) на благоустройство населенных пунктов сельского округа;
3) на укрепление материально-технической базы;
4) на обеспечении санитарии населенных пунктов сельского округа.

6. Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 23-16 "2025-2027 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы", Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 ақпандағы № 25-18 "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 23-16 "2025-2027 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

6. Учесть в бюджете Узынкольского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2025 года согласно приложению 4.
7. Признать утратившими силу решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2024 года 23-16 "Об утверждении бюджета Узынкольского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2025-2027 годы", решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 28 февраля 2025 года № 25-18 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2024 года № 23-16 "Об утверждении бюджета Узынкольского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2025-2027 годы".

8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының төрағасы А. Рахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2025 жылғы
12 мамырдағы № 27-17 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Ұзынкөл ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 16.06.2025 № 28-18 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Магжана Жумабаева А. Рахметова
Приложение 1
к решению маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 12 мая 2025 года № 27-17
Бюджет Узынкольского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 16.06.2025 № 28-18 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы