2025-2027 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 12 мамырдағы № 27-7 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабының 1-тармағының 4-тармақшасына, 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына, 7-бабының 5-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 586 724,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 150 333,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 727,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 432 664,9 мың теңге;
2) шығындар – 601 380,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 655,5 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -14 655,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 655,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 655,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 16.06.2025 № 28-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2025 № 30-9 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.09.2025 № 31-17 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Булаев қаласының аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 12 мая 2025 года № 27-7
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6, пунктом 5 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 586 724,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 150 333,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 727,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 432 664,9 тысяч тенге;
2) затраты – 601 380,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 655,5 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -14 655,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 655,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 655,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решениями маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 16.06.2025 № 28-8 (вводится в действие с 01.01.2025); от 18.08.2025 № 30-9 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.09.2025 № 31-17 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета города на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города Булаево расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) Булаев қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) Булаев қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Булаев қаласының аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Булаев қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
5) бірыңғай жер салығы;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
3. Булаев қаласы бюджетінің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2025 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 26 800,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
6. Булаев қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаево елді мекенінің Чехов көшесіндегі жолдарды реконструкциялауға;
2) Булаев қаласында сумен жабдықтауды ағымдағы жөндеуге;
3) Булаев қаласының ЖПҚ қазандығының жылу желілерін ағымдағы жөндеуге.
7. 2025 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаев қаласы елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;
2) Булаев қаласының елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
4) Булаев қаласының елді мекендерін абаттандыру және көгалдандыруға;
5) Булаев қаласының елді мекендеріндегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
6) Булаев қаласының елді мекендерін сумен жабдықтауды ұйымдастыруға.

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Булаево;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Булаево;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Булаево;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Булаево;
5) единый земельный налог;
6) плата за пользование земельными участками.
3. Установить, что доходы бюджета города Булаево формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета сельского округа;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете города Булаево на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет города в сумме 26 800,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Булаево на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
6. 6. Учесть в бюджете города Булаево на 2025 год поступление трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на реконструкцию дорог по улице Чехова населенного пункта Булаево;
2) на текущий ремонт водоснабжения в городе Булаево;
3) на текущий ремонт тепловых сетей котельной НПС города Булаево.
7. Учесть в бюджете города Булаево на 2025 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов города Булаево;
2) на обеспечении санитарии населенных пунктов города Булаево;
3) на содержание мест захоронений и погребение безродных;
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов города Булаево;
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог населенных пунктов города Булаево;
6) на организацию водоснабжения населенных пунктов города Булаево.

8. Булаев қаласының бюджетінде 2025 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
9. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 23-6 "2025-2027 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы", Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 ақпандағы № 23-6 "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 23-6 "2025-2027 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

8. Учесть в бюджете города Булаево расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2025 года согласно приложению 4.
9. Признать утратившими силу решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2024 года № 23-6 "Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2025-2027 годы", решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 28 февраля 2025 года № 25-8 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2024 года № 23-6 "Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2025-2027 годы".

10. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының төрағасы А. Рахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2025 жылғы
12 мамырдағы № 27-7 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 16.06.2025 № 28-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2025 № 30-9 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.09.2025 № 31-17 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Магжана Жумабаева А. Рахметова
Приложение 1
к решению маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 12 мая 2025 года № 27-7
Бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решениями маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 16.06.2025 № 28-8 (вводится в действие с 01.01.2025); от 18.08.2025 № 30-9 (вводится в действие с 01.01.2025); от 23.09.2025 № 31-17 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы