"2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 29/2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 6 қарашадағы № 33/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 29/2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 448 207,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 152 775 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 685 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 225 747,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 521 488,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49 684,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 90 859,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 175 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 122 965,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122 965,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 90 859,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 175 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 281,1 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 29/2 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 6 ноября 2025 года № 33/2
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 5 мая 2025 года № 29/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 448 207,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 152 775 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 685 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 225 747,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 521 488,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 684,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 90 859,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 175 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -122 965,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 122 965,6 тысяч тенге:
поступление займов – 90 859,5 тысяч тенге;
погашение займов – 41 175 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 281,1 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 0,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

2) Шығындар
4 521 488,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1 269 700,5
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
57 416
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57 416
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
333 849,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
253 018
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29 797
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
51 034,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
111 243,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 188
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
535
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 470,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 050
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
767 191,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 716,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
63 368,2
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
618 106,6
02
Қорғаныс
22 081
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 081
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 883
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 237
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 961
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
517 259,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
517 259,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
77 475
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 613
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 876
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

2) Затраты
4 521 488,3
01
Государственные услуги общего характера
1 269 700,5
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
57 416
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
57 416
122
Аппарат акима района (города областного значения)
333 849,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
253 018
003
Капитальные расходы государственного органа
29 797
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
51 034,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
111 243,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 188
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
535
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
108 470,8
015
Капитальные расходы государственного органа
1 050
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
767 191,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
85 716,7
003
Капитальные расходы государственного органа
63 368,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
618 106,6
02
Оборона
22 081
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 081
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 883
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 237
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 961
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
517 259,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
517 259,7
005
Государственная адресная социальная помощь
77 475
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 613
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 876
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

567
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
206 162
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
84 819,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 263
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
673
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
431
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
19 684,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 695,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
182 613,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
182 613,1
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7 400
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24 091
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
18 675,2
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
47 981,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
84 465,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
570 744,6
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
190 275
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
190 275
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 000,2
036
Мәдениет объектілерін дамыту
9 000,2
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
61 843,3
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 593,3
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
896
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
20 683
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

567
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
206 162
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
84 819,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 263
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
673
021
Капитальные расходы государственного органа
431
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
19 684,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 695,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
182 613,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
182 613,1
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 400
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24 091
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
18 675,2
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
47 981,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
84 465,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
570 744,6
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
190 275
009
Поддержка культурно-досуговой работы
190 275
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 000,2
036
Развитие объектов культуры
9 000,2
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
61 843,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
28 593,3
004
Капитальные расходы государственного органа
896
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
20 683
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

11 671
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
309 626,1
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
23 968
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
109 040
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
478
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 272,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
301
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 313
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 609,4
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
88 644,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
137 858,5
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
71 386
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 258
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 128
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
41 334,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 375
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 472
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
487,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 138
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 138
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 504,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 504,4
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
19 504,4
12
Көлiк және коммуникация
405 392
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
405 392
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
110 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
260 354
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

11 671
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
309 626,1
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
23 968
007
Функционирование районных (городских) библиотек
109 040
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
478
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
41 272,5
003
Капитальные расходы государственного органа
301
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 313
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 609,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
88 644,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
137 858,5
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
71 386
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
60 258
006
Капитальные расходы государственного органа
11 128
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
41 334,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38 375
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 472
007
Капитальные расходы государственного органа
487,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 138
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 138
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 504,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 504,4
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
19 504,4
12
Транспорт и коммуникации
405 392
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
405 392
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
110 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
260 354
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям