"2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 29/2 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 32/4 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 29/2 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 347 766 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 127 775 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 185 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 158 306 мың теңге;
2) шығындар – 4 421 047,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49 684,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 90 859,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 175 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 122 965,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122 965,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 90 859,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 175 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 281,1 мың теңге.";
8-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының ауылдық елді мекендерін дамыту және салу схемаларын кезең-кезеңімен әзірлеу және түзету бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 1 803,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте тұрғын үй сатып алуға ішкі қарыздар есебінен 16 151,5 мың теңге шығыстар ескерілсін.";
мынадай мазмұндағы 14-2-тармақпен толықтырылсын:
"14-2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің өтемақысын өтеуге арналған шығындар 696 911 мың теңге сомада көзделсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 29/2 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 19 сентября 2025 года № 32/4
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 5 мая 2025 года № 29/2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 347 766 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 127 775 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 185 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 158 306 тысяч тенге;
2) затраты – 4 421 047,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 684,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 90 859,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 175 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -122 965,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 122 965,6 тысяч тенге:
поступление займов – 90 859,5 тысяч тенге;
погашение займов – 41 175 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 281,1 тысяч тенге.";
пункт 8 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) проведение комплексной вневедомственной экспертизы по поэтапной разработке и корректировке схем развития и застройки сельских населенных пунктов Жамбылского района Северо-Казахстанской области.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 1 803,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Учесть в районном бюджете расходы на 2024 год за счет внутренних займов на приобретение жилья в сумме 16 151,5 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 14-2 следующего содержания:
"14-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 696 911 тысяч тенге.";

мынадай мазмұндағы 14-3-тармақпен толықтырылсын:
"14-3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттерінен 22 561,4 мың теңге сомадағы түсімдер қарастырылсын.
Ауылдық округтер бюджеттерден түсетін түсімдер сомасын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

дополнить пунктом 14-3 следующего содержания:
"14-3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год поступления из бюджетов сельских округов в сумме 22 561,4 тысяч тенге.
Распределение сумм поступлений из бюджетов сельских округов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2025-2027 годы.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

56 100
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
56 100
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
322 468,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
239 882
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
31 886
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50 700,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
110 134
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 188
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
535
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 361
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 050
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
663 926,1
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 533,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
42 524
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
536 868,4
02
Қорғаныс
22 197
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 197
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 697
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 499
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 001
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
529 509
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
529 509
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
89 820
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 218
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
105
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52 327
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
956
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

56 100
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
56 100
122
Аппарат акима района (города областного значения)
322 468,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
239 882
003
Капитальные расходы государственного органа
31 886
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50 700,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
110 134
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 188
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
535
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
107 361
015
Капитальные расходы государственного органа
1 050
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
663 926,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
84 533,7
003
Капитальные расходы государственного органа
42 524
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
536 868,4
02
Оборона
22 197
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 197
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 697
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 499
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 001
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
529 509
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
529 509
005
Государственная адресная социальная помощь
89 820
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 218
006
Оказание жилищной помощи
105
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52 327
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
956
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

206 162
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
82 917
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 263
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
930
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
431
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
19 684,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 695,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
182 114,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
182 114,2
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7 400
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24 091
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
14 120
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
52 037,9
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
84 465,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
565 841,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
187 275
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
187 275
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 000,2
036
Мәдениет объектілерін дамыту
9 000,2
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
63 779,3
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 593,3
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
932
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
20 683
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
13 571
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

206 162
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
82 917
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 263
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
930
021
Капитальные расходы государственного органа
431
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
19 684,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 695,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
182 114,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
182 114,2
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 400
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24 091
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
14 120
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
52 037,9
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
84 465,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
565 841,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
187 275
009
Поддержка культурно-досуговой работы
187 275
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 000,2
036
Развитие объектов культуры
9 000,2
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
63 779,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
28 593,3
004
Капитальные расходы государственного органа
932
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
20 683
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
13 571
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)