Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 37/556 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-бабының 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған Ясновка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 64 877 мың тенге:
салық түсімдері - 11 043 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 196 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 795 мың теңге;
арнайы түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 52 843 мың теңге;
2) шығындар - 64 914,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 тысяч тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 тысяч тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 37,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 37,8 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 37,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 37,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.03.2026 № 39/584 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
1.1. Ясновка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде шығындар 2026 жылдың 1 қаңтарына пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді 1,0 мың теңге сомасында қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.03.2026 № 39/584 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
1.2 Ясновка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде шығындар 2026 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 36,8 мың теңге сомасында қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 03.03.2026 № 39/584 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 37/556.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пункта 3 статьи 85, статьи 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 64 877 тысяч тенге:
налоговые поступления - 11 043 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 795 тысяч тенге;
специальный поступления - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 52 843 тысяч тенге;
2) затраты - 64 914,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 37,8 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 37,8 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 37,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 37,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.03.2026 № 39/584 (вводится в действие с 01.01.2026).
1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Ясновского сельского округа на 2026 год возврат неиспользованных целевых трансфертов из районного бюджета, сложившихся на 1 января 2026 года в сумме 1,0 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.03.2026 № 39/584 (вводится в действие с 01.01.2026).
1-2. Предусмотреть в бюджете Ясновского сельского округа на 2026 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2026 года в сумме 36,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 03.03.2026 № 39/584 (вводится в действие с 01.01.2026).

2. Ясновка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2026 жылға аудандық бюджеттен Ясновка ауылдық округінің бюджетіне берілетін трансферттердің (субвенциялардың) көлемі 19 542 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
жергілікті атқарушы орган бойынша 2026-2028 жылдары мемлекеттік қызметшілердің төменгі санаттағы лауазымдық жалақыларын арттыруға.
Аталған трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға;
еңбекақы төлеу қорына және Ясновка мәдениет үйінің ағымдағы күтіміне.

2. Установить, что доходы бюджета Ясновского сельского округа на 2026 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2026 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета бюджету Ясновского сельского округа в сумме 19 542 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2026 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из областного бюджета бюджету Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области", в том числе:
на повышение должностных окладов низовым категориям государственных служащих по местным исполнительным органам на 2026-2028 годы.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
на фонд оплаты труда и текущее содержание Ясновского дома культуры.

Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ясновка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е.Туткушев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области