Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 27/422 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-баптың 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-баптың 3-тармағына, 89-бапқа, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Ильинка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 171 250 мың теңге:
салық түсімдері - 10 201 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 161 049 мың теңге;
2) шығындар - 171 917,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 667,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 667,1 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 667,1 мың теңге;
қарыздардың түсуі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 667,1 мың теңге.
1-1. Ильинка ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес 1,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
1-2. Ильинка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар 4 -қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
2. Ильинка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен Ильинка ауылдық округінің бюджетіне 18 533 мың теңге сомасында трансферттер (субвенциялар) көлемі қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.

Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 27/422
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 85, статьей 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 171 250 тысяч тенге:
налоговые поступления - 10 201 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 161 049 тысяч тенге;
2) затраты - 171 917,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 667,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 667,1 тысяч тенге:
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 667,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 667,1 тысяч тенге.
1-1. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2025 года возврат целевых трансфертов выделенных из районного бюджета в сумме 1,0 тысяч тенге, согласно приложению 4.
1-2. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.
2. Установить, что доходы бюджета Ильинского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы трансфертов (субвенций), из районного бюджета, бюджету Ильинского сельского округа в сумме 18 533 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Ильинка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі қарастырылсын, соның ішінде:
1) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің Александровка ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қоры;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
ағымдағы шығындар.
Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады".
7. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының келесі шешімдерінің:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/368 шешімінің;
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/368 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 24/386 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027годы".
5. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Александровка Ильинского сельского округа Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
6. Предусмотреть в бюджете Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
фонд оплаты труда;
освещение улиц в населенных пунктах;
текущие расходы.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027годы".
7. Признать утратившими силу следующие решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области:
1) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/368 "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы";
2) решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 4 марта 2025 года № 24/386 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/368 "Об утверждении бюджета Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".