Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының 2026 жылға арналған оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 33-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасының салық кодексінің 726-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығы мөлшерлемесінің мөлшері 2026 жылға алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 3 (үш) пайызға (шығыстарды есепке алмағанда) дейін төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихат төрағасы М. Жүсіпбеков

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации на 2026 год в Акжарском районе Северо-Казахстанской области
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2025 года № 33-1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии со статьей 726 Налогового кодекса Республики Казахстан Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Акжарском районе Северо-Казахстанской области с 4 (четырех) процентов на 3 (три) процента по доходам (без учета расходов) полученным (подлежащим получению) в 2026 году.
2. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Акжарского районного маслихата Северо-Казахсттанской области М. Жусупбеков