2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданы Гусаковка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-36-10 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 85-бабының 3-тармағына, 89-бабына, 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Айыртау ауданы Гусаковка ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 124 495,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 19 000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 105 495,0 мың теңге;
2) шығындар – 129 098,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 603,6 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 4 603,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 603,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 603,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 8-40-4 шешiмiмен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 27-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2026 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 30 135,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 33 890,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2026-2028 жылдарға арналған Гусаковка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.

Об утверждении бюджета Гусаковского сельского округа Айыртауского района на 2026-2028 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 8-36-10.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 85, статьей 89, статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Гусаковского сельского округа Айыртауского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 124 495,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 19 000,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 105 495,0 тысяч тенге;
2) затраты – 129 098,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 603,6 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 4 603,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 603,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 603,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23.02.2026 № 8-40-4 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2026 год формируются в соответствии со статьей 27 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Учесть на 2026 год объемы бюджетных субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 30 135,0 тысяч тенге.
4. Учесть целевые трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 33 890,0 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Гусаковского сельского округа на 2026-2028 годы.

5. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 41 470,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2026-2028 жылдарға арналған Гусаковка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
5-1. 4-қосымшаға сәйкес ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.

5. Учесть целевые трансферты передаваемые из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 41 470,0 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Гусаковского сельского округа на 2026-2028 годы.
5-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 23.02.2026 № 8-40-4 шешiмiмен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық
мәслихатының төрағасы
Г. Әбілқайырова
Айыртау аудандық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8-36-10 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Айыртау ауданы Гусаковка ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23.02.2026 № 8-40-4 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Айыртауского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Г. Абулкаирова
Приложение 1
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 25 декабря 2025 года
№ 8-36-10
Бюджет Гусаковского сельского округа Айыртауского района на 2026 год