Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданында 2026 жылға арналған оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 8-34-11 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 726-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығын есептеу мөлшерлемесінің мөлшерін қызмет түріне және объектінің орналасқан жеріне байланысты есепті салық кезеңі үшін 4 (төрт) пайыздан 3 (үш) пайызға дейін төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының төрағасы Г. Әбілқайырова

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации на 2026 год в Айыртауском районе Северо-Казахстанской области
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2025 года № 8-34-11
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии со статьей 726 Налогового Кодекса Республики Казахстан, маслихат Айыртауского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки исчисления корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Айыртауском районе Северо-Казахстанской области с 4 (четырех) процентов на 3 (три) процента за отчетный налоговый период в зависимости от вида деятельности и места нахождения объекта.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области Г. Абулкаирова