Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 24/1 "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 30/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 24/1 "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 466 041 872,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 74 087 322,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 948 022,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 220 мың теңге;
трансферттер түсімі – 386 005 307,7 мың теңге;
2) шығындар – 457 609 816,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 470 454,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 35 385 203,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 914 749 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 3 000 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3 000 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19 038 398,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -19 038 398,8 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 038 398,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 26 145 286,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 205 754 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 098 866,4 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден және Петропавл қаласының бюджетінен түсетін 28 236 925 мың теңге сомадағы түсімдер қарастырылсын.
Аудандық бюджеттерден және Петропавл қаласының бюджетінен түсетін түсімдер сомасын бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 25 апреля 2025 года № 24/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 26 ноября 2025 года № 30/1
Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы" от 25 апреля 2025 года № 24/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 466 041 872,5 тысячи тенге:
налоговые поступления – 74 087 322,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 948 022,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 220 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 386 005 307,7 тысячи тенге;
2) затраты – 457 609 816,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 470 454,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 385 203,7 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 914 749 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 000 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3 000 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19 038 398,8 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -19 038 398,8 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 038 398,8 тысячи тенге:
поступление займов – 26 145 286,4 тысячи тенге;
погашение займов – 9 205 754 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 098 866,4 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступления из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска в сумме 28 236 925 тысяч тенге.
Распределение сумм поступлений из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы".";
пункт 13 изложить в новой редакции:

4 162 872
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
488 743
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
400 023
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 601 190
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткізу
128 441
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 019 408
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
11 991 439
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 243 026
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 835 760,7
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
115 414,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 570 788
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
8 366 301
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
86 754 578,5
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
318 624,4
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
3 245
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
251 456
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
12 532 815,5
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
16 398 654,8
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
1 147 564
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
7 050 168,6
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
5 959 536,6
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 090 632
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
237 179,1
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
24 905,3
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
212 273,8
05
Денсаулық сақтау
16 883 221,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы

4 162 872
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
488 743
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
400 023
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 601 190
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
128 441
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 019 408
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
11 991 439
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 243 026
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 835 760,7
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
115 414,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 570 788
081
Дошкольное воспитание и обучение
8 366 301
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
86 754 578,5
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
318 624,4
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 245
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
251 456
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
12 532 815,5
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
16 398 654,8
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
1 147 564
285
Управление физической культуры и спорта области
7 050 168,6
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
5 959 536,6
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
1 090 632
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
237 179,1
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
24 905,3
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
212 273,8
05
Здравоохранение
16 883 221,2
253
Управление здравоохранения области

15 641 688,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
269 947
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
351 282
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 048
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
152 223
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
120,5
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
65 355
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
359 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
901 817
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
140 516,4
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11 326 219
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
376 600
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 373 409,5
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
300 151
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 241 532,8
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 241 532,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
17 995 292,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
16 164 025,9
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі
қызметтер
312 193
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 399 526
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
239 803
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 708,5
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
169 391
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

15 641 688,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
269 947
006
Услуги по охране материнства и детства
351 282
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 048
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
152 223
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
120,5
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
65 355
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
359 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
901 817
029
Областные базы специального медицинского снабжения
140 516,4
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11 326 219
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
376 600
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 373 409,5
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
300 151
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 241 532,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 241 532,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
17 995 292,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
16 164 025,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
312 193
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 399 526
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
239 803
007
Капитальные расходы государственного органа
20 708,5
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
169 391
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

4 610 377
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
237 022,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
798 703,1
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
67 217,6
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
208
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
100 544
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
1 119 000
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 297 108
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
11 829
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
680 495,7
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 829 262,3
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 270 637,5
261
Облыстың білім басқармасы
1 811 266,4
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 367 385
037
Әлеуметтік сауықтандыру
37 810
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
251 194,4
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
97 431,4
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
57 445,6
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
20 000
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
44 164 360,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
44 164 360,5
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
208 610
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 020,1
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
5 266 331,8
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту

4 610 377
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
237 022,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
798 703,1
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
67 217,6
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
208
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
100 544
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
1 119 000
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 297 108
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
11 829
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
680 495,7
068
Программа занятости
3 829 262,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 270 637,5
261
Управление образования области
1 811 266,4
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 367 385
037
Социальная реабилитация
37 810
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
251 194,4
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
97 431,4
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
57 445,6
263
Управление внутренней политики области
20 000
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
44 164 360,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
44 164 360,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
208 610
005
Капитальные расходы государственного органа
5 020,1
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
5 266 331,8
038
Развитие коммунального хозяйства

270 127,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
270 127,3
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
270 127,3
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
70 944 850,5
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 674 374,5
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
194 986,9
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
6 152,9
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
69 141,1
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
4 214 542
006
Жануарлар дүниесін қорғау
77 337
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
25 967,3
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 340
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
608 887,6
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
20 000
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
62 237
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
27 889
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
340 893,7
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы
397 000
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
397 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 389 061
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
280 104,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170 000
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
47 168,5
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
124 532,8
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
195 246,9
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 315 241
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

270 127,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
270 127,3
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
270 127,3
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
70 944 850,5
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 674 374,5
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
194 986,9
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
6 152,9
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
69 141,1
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
4 214 542
006
Охрана животного мира
77 337
008
Мероприятия по охране окружающей среды
25 967,3
013
Капитальные расходы государственного органа
26 340
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
608 887,6
034
Субсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племянного рыбоводства
20 000
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
62 237
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
27 889
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
340 893,7
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
397 000
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
397 000
719
Управление ветеринарии области
3 389 061
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
280 104,9
003
Капитальные расходы государственного органа
170 000
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
47 168,5
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
124 532,8
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
195 246,9
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 315 241
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

45 820,5
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
93 851
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
1 122
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
23 445
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
9 110,4
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
10 000
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
73 418
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
61 484 415
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 314 154,7
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 359 978
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
72 755,8
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
11 614 911
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
300
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
43 310,4
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
7 192,8
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
100 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 831,3
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 627 808
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 581 413
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 665 633
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
10 736 085
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 358 042
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі

45 820,5
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
93 851
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
1 122
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
23 445
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
9 110,4
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
10 000
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
73 418
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
61 484 415
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
1 314 154,7
002
Субсидирование развития семеноводства
3 359 978
003
Капитальные расходы государственного органа
72 755,8
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
11 614 911
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
300
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
43 310,4
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
7 192,8
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
100 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 831,3
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 627 808
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 581 413
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 665 633
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
10 736 085
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 358 042
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность

58 221,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
619 813
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
613 826,7
093
"Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
5 986,3
727
Облыстың экономика басқармасы
3 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 000
14
Борышқа қызмет көрсету
1 786 157
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 786 157
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 699 821
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
86 336
15
Трансферттер
19 788 948,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
19 788 948,1
007
Субвенциялар
18 960 282
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
103 586,6
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
174 697
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
550 382,5
3) Таза бюджеттік кредиттеу
24 470 454,7
Бюджеттік кредиттер
35 385 203,7
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 221 013,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
677 106
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
677 106
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
11 543 907,7
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға кредит беру
2 111 710
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
7 595 709,2
064
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру
1 836 488,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
23 164 190
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы

58 221,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
619 813
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
613 826,7
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
5 986,3
727
Управление экономики области
3 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 000
14
Обслуживание долга
1 786 157
257
Управление финансов области
1 786 157
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 699 821
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
86 336
15
Трансферты
19 788 948,1
257
Управление финансов области
19 788 948,1
007
Субвенции
18 960 282
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
103 586,6
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
174 697
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
550 382,5
3) Чистое бюджетное кредитование
24 470 454,7
Бюджетные кредиты
35 385 203,7
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 221 013,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
677 106
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
677 106
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 543 907,7
007
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 111 710
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
7 595 709,2
064
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья
1 836 488,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
23 164 190
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области