"Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын тәуекелі жоғары, орташа және төмен субъектілердің (объектілердің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 қазандағы № ҚР ДСМ-144/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 8 тамыздағы № 78 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын тәуекелі жоғары, орташа және төмен субъектілердің (объектілердің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 қазандағы №ҚР ДСМ-144/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №21483 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға және қадағалауға жататын тәуекелі жоғары, орташа және төмен субъектілердің (объектілердің) тізбесін бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын тәуекелі жоғары, орташа және төмен субъектілердің (объектілердің) тізбесінде:
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Тәуекелі жоғары бақылау және қадағалау субъектілері (объектілері):";
мынадай мазмұндағы 9-1) тармақшамен толықтырылсын:
"9-1) гемодиализ көмегін көрсететін субъектілер (объектілер);";
2-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Тәуекелі орташа бақылау және қадағалау субъектілері (объектілері):";
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) кәсіптік патология кезінде медициналық көмек көрсететін субъектілер (объектілер);";
3-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Тәуекелі төмен бақылау және қадағалау субъектілері (объектілері):".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 144/2020 "Об утверждении перечня субъектов (объектов) высокого, среднего и низкого риска, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи)"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 августа 2025 года № 78
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 144/2020 "Об утверждении перечня субъектов (объектов) высокого, среднего и низкого риска, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21483) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня субъектов (объектов) высокого, среднего и низкого риска, подлежащих государственному контролю и надзору в сфере оказания медицинских услуг (помощи)";
в Перечне субъектов (объектов) высокого, среднего и низкого риска, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи), утвержденном указанным приказом:
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1. Субъекты (объекты) контроля и надзора высокого риска:";
дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:
"9-1) субъекты (объекты), оказывающие гемодиализную помощь;";
в пункте 2:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2. Субъекты (объекты) контроля и надзора среднего риска:";
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) субъекты (объекты), оказывающие медицинскую помощь при профессиональной патологии;";
в пункте 3:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"3. Субъекты (объекты) контроля и надзора низкого риска:".
2. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан