Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы Коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" 2022 жылғы 1 маусымдағы № 2/245 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 1 шiлдедегi № 3/471 қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы Коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" 2022 жылғы 1 маусымдағы №2/245 қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін:
"Алматы қаласы Коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережедегі:
13 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1) Өкілеттіктері:
1) құқықтар:
өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі;
заңнамаға сәйкес өкілеттілік берілсе, мемлекеттің атынан азаматтық- құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар;
Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Ережеге сәйкес өз құзыреті шегінде Басқарманың бұйрықтарымен және басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдау;
мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан және жеке тұлғалардан қажетті ақпаратты сұрау және алу;
тексерулер жүргізу кезінде тексерілетін объектіге бару;
тексерулер жүргізу кезінде кез келген қажетті ақпаратты сұрау, тексеруге қатысты құжаттардың түпнұсқаларымен танысу;
жергілікті бюджет қаражаты есебінен ерекше метеожағдайлар кезеңінде қосымша ресурстар (мамандандырылған техника, жол жұмысшылары) тарту;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру;
2) міндеттері:
Алматы қаласының бюджетінен Басқармаға бөлінген ақша қаражатын оңтайлы және тиімді пайдалану және Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуды қамтамасыз ету;
заңнамамен қарастырылған жағдайларды қоспағанда, тексеру жүргізу нәтижесінде алынған құжаттар мен мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету;
тұрғын үй қорын басқару саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде жергілікті атқарушы органның интернет ресурсында құрылған жай серіктестіктердің тізілімін қалыптастыру және жүргізу туралы ақпаратты орналастыру жолымен өз қызметінің ашықтығын қамтамасыз ету;
тексеру жүргізу кезінде тексеріліп жатқан объектінің белгіленген жұмыс тәртібіне кедергі жасамау.";
14 тармақ:
23), 24), 25), 32) тармақшалар алынып тасталсын.".
2. "Алматы қаласы Коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Мекеме) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 1 июня 2022 года № 2/245 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление развития коммунальной инфраструктуры города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 1 июля 2025 года № 3/471
Акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 1 июня 2022 года № 2/245 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление развития коммунальной инфраструктуры города Алматы" следующие изменения:
в Положении о коммунальном государственном учреждении "Управление развития коммунальной инфраструктуры города Алматы":
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"1) Полномочия:
1) права:
выступать в гражданско-правовых отношениях от собственного имени;
выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством;
принимать решения, оформляемые приказами Управления и другими актами, в пределах своей компетенции согласно законодательству Республики Казахстан и настоящему Положению;
запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций и физических лиц необходимую информацию;
посещать проверяемый объект во время проведения проверки;
запрашивать любую необходимую информацию при проведении проверок, знакомиться с оригиналами документов, относящихся к предмету проверки;
привлекать дополнительные ресурсы (специализированная техника, дорожные рабочие) в период особых метеоусловий за счет средств местного бюджета;
осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) обязанности:
обеспечить оптимальное и эффективное расходование денежных средств, выделенных из бюджета города Алматы Управлению и обеспечить приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупах;
обеспечить сохранность полученных документов и сведений, полученных в результате проведения проверки, за исключением случаев, предусмотренных законодательством;
обеспечить прозрачность своей деятельности при осуществлении государственного контроля в сфере управления жилищным фондом путем размещения на интернет ресурсе местного исполнительного органа информации о формировании и ведении реестра образованных простых товариществ;
не препятствовать установленному режиму работы проверяемого объекта в период проведения проверки.";
в пункте 14:
подпункты 23), 24), 25), 32) исключить.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление развития коммунальной инфраструктуры города Алматы" (далее – Учреждение) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) Алматы қаласының әділет органдарына Мекеменің құрылтай құжатына енгізілген өзгерістер туралы хабарлауды;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Д. Сатыбалды

1) извещение органов юстиции города Алматы о внесенных изменениях в учредительный документ Учреждения;
2) направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Д. Сатыбалды