Алматы қаласының автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын базалық салық мөлшерлемесі туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XL сессиясының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 275 шешiмi
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 577-бабына және 581-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:

О налоговых ставках на земельные участки, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе Алматы
Решение внеочередной XL сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30 декабря 2025 года № 275
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии со статьей 577 и с пунктом 3 статьи 581 Налогового кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы РЕШИЛ:

1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес автотұрақтардың (паркингтердің) санатына қарай Алматы қаласының автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын базалық салық мөлшерлемесі ұлғайтылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев
Алматы қаласы мәслихатының
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 275 шешіміне қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санатына қарай Алматы қаласының автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын базалық салық мөлшерлемесі
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаты
Тұрғын үй қоры, оның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен құрылысжайлар алып жатқан жерлерді қоспағанда, Алматы қаласының жерлеріне бір шаршы метр үшін базалық салық мөлшерлеме (теңге)
Базалық мөлшерлемені ұлғайту мөлшері
Теңгемен ұлғайту мөлшерін ескере отырып, автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Алматы қаласының жерлеріне базалық салық мөлшерлемесі
I санат
28,95
-
28,95
II санат
28,95
2 рет

1. Увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) города Алматы в зависимости от категории автостоянок (паркингов), согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев
Приложение к решению
маслихата города Алматы
от 30 декабря 2025 года № 275
Налоговые ставки на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе Алматы в зависимости от категории автостоянок (паркингов)
Категория автостоянки (паркинга)
Базовая налоговая ставка за один квадратный метр на земли города Алматы, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем (тенге)
Размер увеличения базовых ставок
Налоговая ставка на земли города Алматы, выделенные под автостоянки (паркинги), с учетом размера увеличения в тенге
I категория
28,95
-
28,95
II категория
28,95
2 раза