Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 "Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 262 шешiмi
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 "Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 253 926 897,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 012 384 974,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 946 382,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 498 410,1 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 167 097 130 мың теңге;
2) шығындар – 2 220 710 990,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 467 675 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 873 392 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 59 523 392 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 71 125 160,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 71 125 160,4 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 27 540 108 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 26 958 389 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 50 480 206 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 635 515 772 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 89 414 475 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 69 655 202 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 512 458 258 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік 102 167 679 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 21 467 265 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 6 декабря 2024 года № 183 "О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы"
Решение очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28 ноября 2025 года № 262
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы" от 6 декабря 2024 года № 183 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 253 926 897,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 2 012 384 974,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 65 946 382,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 498 410,1 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 167 097 130 тысяч тенге;
2) затраты – 2 220 710 990,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 467 675 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 873 392 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 59 523 392 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 71 125 160,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 71 125 160,4 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 27 540 108 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 26 958 389 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 50 480 206 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 635 515 772 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 89 414 475 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 69 655 202 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 512 458 258 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 102 167 679 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 21 467 265 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 44 206 491 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 7 365 821 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 339 151 106 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 44 206 491 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 7 365 821 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 339 151 106 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:

2 570 443,0
002
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
89 659,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 350,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
189 232,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
2 167 977,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 684 796,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 501,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
480 680,0
02
Қорғаныс
26 958 389,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
2 733 339,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
202 993,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 158 398,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
371 948,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 000 000,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 000 000,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
12 876 567,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 694 527,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
192 657,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
9 989 383,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
10 348 483,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 242 499,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 675 427,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
7 150 557,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
280 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
50 480 206,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
42 428 968,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

2 570 443,0
002
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
89 659,0
004
Капитальные расходы государственного органа
13 350,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
189 232,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 167 977,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 684 796,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 501,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
480 680,0
02
Оборона
26 958 389,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 733 339,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
202 993,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 158 398,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
371 948,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 000 000,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 000 000,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 876 567,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 694 527,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
192 657,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
9 989 383,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
10 348 483,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
1 242 499,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 675 427,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
7 150 557,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
280 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
50 480 206,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
42 428 968,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

96 830 789,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 609 627,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 609 627,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
51 670 738,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
51 670 738,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 381 948,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7 381 948,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
227 539,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
227 539,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 025 877,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 025 877,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
26 009 862,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
751 490,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 928 767,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4 449 787,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 099 370,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2 882 445,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
417 445,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
406 107,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 290,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 766 319,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
305 842,0
05
Денсаулық сақтау
89 414 475,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы

96 830 789,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 609 627,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 609 627,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
51 670 738,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
51 670 738,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 381 948,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
7 381 948,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
227 539,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
227 539,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 025 877,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 025 877,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
26 009 862,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
751 490,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
1 928 767,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
4 449 787,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 099 370,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2 882 445,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
417 445,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
406 107,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 290,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 766 319,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
305 842,0
05
Здравоохранение
89 414 475,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы

13 898 636,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
351 061,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
65 362,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 247 993,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
12 234 220,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
37 508 904,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 347 927,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
36 160 977,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 741 372,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 741 372,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
598 233,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
598 233,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
54 060,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
54 060,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
32 613 270,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 152 401,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 806,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
11 563,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
224 630,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
4 868,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
31 126 002,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
69 655 202,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 342 462,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 342 462,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 834 952,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

13 898 636,0
006
Услуги по охране материнства и детства
351 061,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
65 362,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 247 993,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
12 234 220,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
37 508 904,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 347 927,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
36 160 977,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 741 372,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 741 372,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
598 233,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
598 233,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
54 060,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
54 060,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
32 613 270,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
1 152 401,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 806,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
11 563,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
224 630,0
030
Капитальные расходы государственного органа
4 868,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
31 126 002,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
69 655 202,0
123
Аппарат акима района в городе
1 342 462,0
056
Государственная адресная социальная помощь
1 342 462,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
11 834 952,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 918 325,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 393 429,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 461 706,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 400 197,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 353,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
654 941,0
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
5 001,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 900 239,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 432 534,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
467 705,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 200 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 200 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
23 889 586,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 113 316,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
25 016,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
5 596 448,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9 722 915,0
035
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
6 431 891,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
7 280 714,0
018
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
7 280 714,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

2 918 325,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 393 429,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 461 706,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 400 197,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 353,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
654 941,0
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
5 001,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 900 239,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 432 534,0
037
Социальная реабилитация
467 705,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 200 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 200 000,0
123
Аппарат акима района в городе
23 889 586,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 113 316,0
030
Оказание жилищной помощи
25 016,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 596 448,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9 722 915,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 431 891,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
7 280 714,0
018
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 280 714,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы

567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
27 087 376,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
23 731 049,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 356 327,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
36 720 284,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
35 953 583,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
766 701,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
1 023 435,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
1 023 435,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 302 255,4
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
5 302 255,4
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 299 462,8
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 792,6
15
Трансферттер
263 408 643,2
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
263 408 643,2
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
865 542,4
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
438 882,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 288 304,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
0,8

567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
27 087 376,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
23 731 049,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 356 327,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
36 720 284,0
031
Строительство комплекса административных зданий
35 953 583,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
766 701,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
1 023 435,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
1 023 435,0
14
Обслуживание долга
5 302 255,4
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
5 302 255,4
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 299 462,8
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 792,6
15
Трансферты
263 408 643,2
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
263 408 643,2
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
865 542,4
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
438 882,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
10 288 304,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
0,8

030
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жалпыреспубликалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізетін жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астана әкімдерінің өтінішхаты бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша берілетін нысаналы даму трансферттері
300 000,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
47 467 675,0
Бюджеттік кредиттері
51 500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
42 500 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
42 500 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
42 500 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
8 000 000,0
048
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
8 000 000,0
13
Басқалар
1 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 000 000,0
007
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
1 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
4 032 325,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
4 032 325,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
3 766 650,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
265 675,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
56 873 392,0
Қаржы активтерін сатып алу
59 523 392,0
12
Көлiк және коммуникация
29 135 240,0
329
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол инфрақұрылымын дамыту басқармасы
29 135 240,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
29 135 240,0
13
Басқалар
30 388 152,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
470 497,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
470 497,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
6 698 796,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
6 698 796,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы

030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
300 000,0
III. Чистое бюджетное кредитование
47 467 675,0
Бюджетные кредиты
51 500 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
42 500 000,0
511
Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
42 500 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
42 500 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
8 000 000,0
048
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
8 000 000,0
13
Прочие
1 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
1 000 000,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
1 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
4 032 325,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
4 032 325,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
3 766 650,0
13
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам
265 675,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
56 873 392,0
Приобретение финансовых активов
59 523 392,0
12
Транспорт и коммуникации
29 135 240,0
329
Управление развития дорожной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
29 135 240,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
29 135 240,0
13
Прочие
30 388 152,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
470 497,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
470 497,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
6 698 796,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
6 698 796,0
511
Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы

3 493 104,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
3 493 104,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
19 655 309,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
19 655 309,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
70 446,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
70 446,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
2 650 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
2 650 000,0
02
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатудан түсетін түсімдер
2 550 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
100 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-71 125 160,4
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
71 125 160,4

3 493 104,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
3 493 104,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
19 655 309,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
19 655 309,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
70 446,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
70 446,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
2 650 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
2 650 000,0
02
Поступления от продажи доли участия, ценных бумаг юридических лиц, находящихся в коммунальной собственности
2 550 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
100 000,0
V. Дефицит бюджета
-71 125 160,4
VI. Финансирование дефицита бюджета
71 125 160,4