Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 "Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 245 шешiмi
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы №183 "Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 086 488 484,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 851 720 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 805 603,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 075 206,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 170 886 774 мың теңге;
2) шығындар – 2 388 078 592,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 513 400,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 77 566 687 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 80 216 687 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 414 670 195,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 414 670 195,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 31 271 018 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 28 004 902 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 57 295 436 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 643 607 648 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 95 818 512 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 74 095 431 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 619 698 609 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік 111 605 874 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 20 473 966 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 6 декабря 2024 года № 183 "О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы"
Решение внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30 сентября 2025 года № 245
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы" от 6 декабря 2024 года № 183 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 086 488 484,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 851 720 900 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56 805 603,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 075 206,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 170 886 774 тысяч тенге;
2) затраты – 2 388 078 592,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 513 400,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 77 566 687 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 80 216 687 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 414 670 195,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 414 670 195,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 31 271 018 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 28 004 902 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 57 295 436 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 643 607 648 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 95 818 512 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 74 095 431 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 619 698 609 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 111 605 874 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 20 473 966 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 38 883 247 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 8 311 209 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 342 199 399 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 38 883 247 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 8 311 209 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 342 199 399 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:

2 785 443,0
002
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
89 659,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 144,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
189 232,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
2 167 977,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 684 796,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 501,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
480 680,0
02
Қорғаныс
28 004 902,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
2 733 339,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
202 993,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 158 398,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
371 948,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 080 649,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 080 649,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
12 876 567,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 694 527,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
192 657,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
9 989 383,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
11 314 347,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 242 499,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 164 997,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
7 626 851,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
280 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
57 295 436,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
42 744 198,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

2 785 443,0
002
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
89 659,0
004
Капитальные расходы государственного органа
15 144,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
189 232,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 167 977,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 684 796,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 501,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
480 680,0
02
Оборона
28 004 902,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 733 339,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
202 993,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 158 398,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
371 948,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 080 649,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 080 649,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 876 567,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 694 527,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
192 657,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
9 989 383,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
11 314 347,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
1 242 499,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 164 997,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
7 626 851,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
280 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
57 295 436,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
42 744 198,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

81 083 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 609 627,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 609 627,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
52 163 345,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
52 163 345,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 381 948,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7 381 948,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
227 539,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
227 539,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 025 877,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 025 877,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
27 062 361,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
748 184,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 004 426,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4 478 277,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 123 925,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
3 105 788,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
373 644,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
405 607,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 367,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 466 476,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
353 667,0
05
Денсаулық сақтау
95 818 512,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы

81 083 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 609 627,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 609 627,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
52 163 345,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
52 163 345,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 381 948,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
7 381 948,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
227 539,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
227 539,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 025 877,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 025 877,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
27 062 361,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
748 184,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
2 004 426,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
4 478 277,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 123 925,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
3 105 788,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
373 644,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
405 607,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 367,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 466 476,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
353 667,0
05
Здравоохранение
95 818 512,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы

14 408 416,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
351 061,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
65 362,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 323 259,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
12 668 734,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
40 768 220,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 347 927,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
39 420 293,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 971 391,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 971 391,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
598 233,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
598 233,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
54 060,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
54 060,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
35 018 192,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
838 521,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 806,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 273,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
224 630,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
4 868,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
33 849 094,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
74 095 431,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 426 470,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 426 470,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 959 193,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

14 408 416,0
006
Услуги по охране материнства и детства
351 061,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
65 362,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 323 259,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
12 668 734,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
40 768 220,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 347 927,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
39 420 293,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 971 391,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 971 391,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
598 233,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
598 233,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
54 060,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
54 060,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
35 018 192,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
838 521,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 806,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 273,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
224 630,0
030
Капитальные расходы государственного органа
4 868,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
33 849 094,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
74 095 431,0
123
Аппарат акима района в городе
2 426 470,0
056
Государственная адресная социальная помощь
2 426 470,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
11 959 193,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 918 325,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 393 429,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 507 462,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 400 197,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 893,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
655 049,0
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
80 838,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 899 429,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 431 724,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
467 705,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 215 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 215 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
24 546 009,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 083 316,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
29 003,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
5 805 375,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9 948 915,0
035
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
6 679 400,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
7 580 714,0
018
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
7 580 714,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

2 918 325,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 393 429,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 507 462,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 400 197,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 893,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
655 049,0
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
80 838,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 899 429,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 431 724,0
037
Социальная реабилитация
467 705,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 215 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 215 000,0
123
Аппарат акима района в городе
24 546 009,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 083 316,0
030
Оказание жилищной помощи
29 003,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 805 375,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9 948 915,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 679 400,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
7 580 714,0
018
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 580 714,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы

438 453,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
596 208,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
197 122 787,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
155 691,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
13 335 235,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
112 071 835,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
73 333,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
71 486 693,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
200 000,0
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
200 000,0
13
Басқалар
124 237 571,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
32 379 712,0
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
1 751 055,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
30 000 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
428 657,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
200 000,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
4 346 774,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 346 774,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
265 415,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
265 415,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
3 400 428,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 714 216,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 325,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 329 685,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
332 202,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
44 230 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi

438 453,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
596 208,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
197 122 787,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере организации дорожного движения и пассажирского транспорта на местном уровне
155 691,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
13 335 235,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
112 071 835,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
73 333,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
71 486 693,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
200 000,0
025
Развитие транспортной инфраструктуры
200 000,0
13
Прочие
124 237 571,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
32 379 712,0
005
Поддержка субъектов предпринимательства
1 751 055,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
30 000 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
428 657,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
200 000,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
4 346 774,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 346 774,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
265 415,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
265 415,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
3 400 428,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 714 216,0
003
Капитальные расходы государственного органа
24 325,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 329 685,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
332 202,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
44 230 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы

40 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
4 230 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
38 074 324,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
37 307 623,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
766 701,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
973 434,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
973 434,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 302 367,0
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
5 302 367,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 299 468,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 899,0
15
Трансферттер
258 908 643,2
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
258 908 643,2
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
865 542,4
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
438 882,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 788 304,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
0,8
030
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жалпыреспубликалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізетін жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астана әкімдерінің өтінішхаты бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша берілетін нысаналы даму трансферттері

40 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
4 230 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
38 074 324,0
031
Строительство комплекса административных зданий
37 307 623,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
766 701,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
973 434,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
973 434,0
14
Обслуживание долга
5 302 367,0
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
5 302 367,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 299 468,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 899,0
15
Трансферты
258 908 643,2
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
258 908 643,2
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
865 542,4
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
438 882,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
5 788 304,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
0,8
030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан