Ертіс аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы" № 108-29-8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 қарашадағы № 142-41-8 шешімі
Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ертіс аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы" № 108-29-8 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7364076 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1421878 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33180 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5653 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5903365 мың теңге;
2) шығындар – 7403160 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49004 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82572 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33568 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -88088 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 88088 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
260 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
105343 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға";
5008 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
27976 мың теңге - ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша іс - шаралар өткізуге;
324191 мың теңге - ауылдық елді мекендер көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
16600 мың теңге - ауылдық елді мекендерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
16164 мың теңге – жылыту қазандықтарын сатып алуға.";

О внесении изменений в решение Иртышского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 108-29-8 "Об Иртышском районном бюджете на 2025 – 2027 годы"
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 14 ноября 2025 года № 142-41-8
Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Иртышского районного маслихата "Об Иртышском районном бюджете на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 108-29-8 следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7364076 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1421878 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33180 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5653 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5903365 тысяч тенге;
2) затраты – 7403160 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49004 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82572 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33568 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -88088 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88088 тысяч тенге.";
2) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района в следующих объемах:
260 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
105343 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
5008 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения в сельских населенных пунктах;
27976 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству сельских населенных пунктов;
324191 тысяча тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в сельских населенных пунктах;
16600 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских населенных пунктах;
16164 тысячи тенге – на приобретение отопительных котлов.";

30629
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30629
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30629
2
Әлеуметтiк көмек
234627
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
234627
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14417
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96142
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
682
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
114550
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
8812
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
135692
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
135692
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60874
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
886
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
417
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
4052
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
58936
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10527
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
137220
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5220
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
5220
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
913
010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4307
2
Коммуналдық шаруашылық
132000
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
132000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
117990
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

30629
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30629
005
Государственная адресная социальная помощь
30629
2
Социальная помощь
234627
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
234627
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14417
006
Оказание жилищной помощи
24
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96142
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
682
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
114550
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
8812
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
135692
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
135692
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60874
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
886
021
Капитальные расходы государственного органа
417
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4052
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
58936
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10527
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
137220
1
Жилищное хозяйство
5220
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
5220
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
913
010
Проектирование, развитие и (или) обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4307
2
Коммунальное хозяйство
132000
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
132000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
117990
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)