Ертіс ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 5 ақпандағы "Ертіс ауданының ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" № 31/2 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Ертіс ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 29 мамырдағы № 97/3 қаулысы
Ертіс ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ертіс ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 5 ақпандағы "Ертіс ауданының ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" №31/2 қаулысымен бекітілген "Ертіс ауданының ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережеге (бұдан әрі - Ереже) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
- Ереженің 20-тармағының 13), 29) тармақшалары алынып тасталсын;
- Ереженің 20-тармағының 22) тармақшасында "ауданның терроризмге қарсы комиссиясының қызметін ұйымдастыру" функциясы алынып тасталсын;
- Ереженің 20 тармағы мынадай мазмұндағы 30) - 31) тармақшалармен толықтырылсын:
"30) маңдайшаны ауылда орналастыру туралы хабарламаларды Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңына сәйкес қабылдауды және қарауды жүзеге асырады";
"31) аудандық мәслихатпен бірлесіп, тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Республикалық ономастика комиссиясымен келісілген облыстық ономастика комиссиясының қорытындысы негізінде аудандық маңызы бар қаланың құрамдас бөліктерін атау, олардың құрамдас бөліктерін қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау және өзгерту жөніндегі мәселелерді шешеді".
2. "Ертіс ауданының ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберілуін қамтамасыз етсін.
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шаралар қолдансын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Жүсіпов

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Иртышского района от 5 февраля 2024 года № 31/2 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел внутренней политики и развития языков Иртышского района"
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 29 мая 2025 года № 97/3
Акимат Иртышского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел внутренней политики и развития языков Иртышского района" (далее – Положение), утвержденное постановлением акимата Иртышского района от 5 февраля 2024 года № 31/2 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел внутренней политики и развития языков Иртышского района" следующие изменения и дополнения:
- подпункты 13) и 29) пункта 20 Положения исключить;
- в подпункте 22) пункта 20 Положения исключить функцию "организация деятельности антитеррористической комиссии района";
- пункт 20 Положения дополнить подпунктами 30) – 31) следующего содержания:
"30) осуществляет прием и рассмотрение уведомлений о размещении вывески в селе в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
"31) совместно с районным маслихатом, с учетом мнения населения соответствующей территории, на основании заключения областной ономастической комиссии, согласованного с Республиканской ономастической комиссией, решает вопросы по наименованию, переименованию составных частей города районного значения, а также уточнению и изменению транскрипции их наименований".
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел внутренней политики и развития языков Иртышского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства Юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
принятие иных необходимых мер вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Жусупов