Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 214/26 "2025 - 2027 жылдарға арналған Екібастұз қаласының ауылдық округтерінің, ауылдарының және поселкелерінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2025 жылғы 12 қарашадағы № 286/36 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 214/26 "2025-2027 жылдарға арналған Екібастұз қаласының ауылдық округтерінің, ауылдарының және поселкелерінің бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205014 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Солнечный поселкесінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 143 083 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 121 022 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 901 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 21 155 мың теңге;
2) шығындар – 143 150 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 67 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 67 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Шідерті поселкесінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 497 404 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 663 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 148 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 350 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 462 243 мың теңге;
2) шығындар – 499 323 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 919 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 919 мың теңге.
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 214/26 "О бюджете сельских округов, сел и поселков города Экибастуза на 2025 - 2027 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 12 ноября 2025 года № 286/36
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 214/26 "О бюджете сельских округов, сел и поселков города Экибастуза на 2025 - 2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205014) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет поселка Солнечный на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 143 083 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 121 022 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 901 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 155 тысяч тенге;
2) затраты – 143 150 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -67 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 67 тысяч тенге.
2) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
2. Утвердить бюджет поселка Шидерты на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 497 404 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 663 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 148 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 462 243 тысячи тенге;
2) затраты – 499 323 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 919 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 919 тысяч тенге.
3) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:

1 575
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
153
ұйымдастырылмаған полигондарды жою
5 648
жоспарланған іс-шараларды өткізу үшін сапалы музыкалық аппаратураны жалға алу
2 000
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге қосымша (жылумен жабдықтау)
3 913
1.3
Ақкөл ауылдық округінің бюджетіне:
244 130
Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылының 4 жолына күрделі жөндеу жұмыстары жүргізілді
169 887
Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылындағы асхананы ағымдағы жөндеу
7 550
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
12
Ақкөл ауылында арка орнату
5 500
Ақкөл ауылында Стелла орнату
5 740
балалар ойын алаңын орнату
8 500
Ақкөл және жасыл тоғай ауылдарындағы шағын футбол алаңдарын жөндеу
8 500
Ақкөл ауылы, Жайылма көшесі жарықтандыру желісін орнату (1,2 км)
11 200
Ақкөл ауылының аркадан клубқа дейінгі шығысында жарықтандыру желісін орнату, 1,4 км
11 241
қарды жинауға, тиеуге және әкетуге қосымша
1 500
су құбыры ұңғымаларын кесуді жөндеу:
найзағай бұрғысын орнату (3 дана)
4 500
су құбыры ұңғымаларын кесуді жөндеу
Ақкөл ауылы және жасыл тоғай ауылы
10 000
1.4
Бәйет ауылдық округінің бюджетіне:
12 828
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
48
қарды жинауға, тиеуге және әкетуге қосымша
4 453
Атығай ауылындағы су құбырына қызмет көрсету
5 000
ЖЖМ сатып алуға қосымша
220
өтемақы төлемдеріне қосымша (емдеу жәрдемақы), жаңа әкімнің сайлануына байланысты
813
мемлекеттік қызметшілерге салықтармен жалақыны төлеуге қосымша (зейнеткерлікке шығуына байланысты 61 күнтізбелік күн үшін ауылдық округ әкіміне өтемақы төленді
1 094
көше жарығының электр энергиясына қосымша
1 200
1.5
Теміржол ауылдық округінің бюджетіне
794 270
Теміржол ауылдық округі Құдайкөл ауылының автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу
761 438
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
48
Құдайкөл ауылына кірме жолды орташа жөндеуге арналған жұмыстар мен материалдардың сапасын сараптау бойынша техникалық қадағалау және қызмет көрсету

1 575
разработка проекта расчета норм образования и накопления коммунальных отходов, а также расчета тарифа для населения на сбор, транспортировку и захоронения ТБО
5 000
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
153
ликвидация неорганизованных свалок
5 648
аренда качественной музыкальной аппаратуры для проведения запланированных мероприятий
2 000
дополнительно на оплату коммунальных услуг (теплоснабжение)
3 913
1.3
Бюджету Аккольскому сельскому округу:
244 130
капитальный ремонт 4-х дорог села Акколь Аккольского сельского округа
169 887
текущий ремонт столовой села Акколь Аккольского сельского округа
7 550
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
12
установка арки в с.Акколь
5 500
установка стеллы в с.Акколь
5 740
установка детской игровой площадки
8 500
ремонт мини футбольных полей в с.Акколь и Зеленая роща
8 500
установка линии освещения с.Акколь ул.Жайылма (1,2 км)
11 200
установка линии освещения на выезде с.Акколь от арки до клуба, 1,4 км
11 241
дополнительно на уборку, погрузку и вывоз снега
1 500
ремонт врезки колодцев водопровода: установка молниеотвода (3 шт)
4 500
ремонт врезки колодцев водопровода с.Акколь и с.Зеленая Роща
10 000
1.4
Бюджету Байетскому сельскому округу:
12 828
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
48
дополнительно на уборку, погрузку и вывоз снега
4 453
обслуживание водопродова в с.Атыгай
5 000
дополнительно на приобретение ГСМ
220
дополнительно на компенсационные выплаты (леч.пособие), в связи с избранием нового акима
813
дополнительно на выплату заработной платы с налогами госслужащим (выплачена компенсация акиму сельского округа за 61 календарных дней, в связи выходом на пенсию
1 094
дополнительно на электроэнергию уличного освещения
1 200
1.5
Бюджету Железнодорожному сельскому округу:
794 270
проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог села Кудайколь Железнодорожного сельского округа
761 438
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
48
технический надзор и услуга по экспертизе качества работ и материалов на средний ремонт подъездной дороги к с.Кудайколь

20 920
футбол алаңын ағымдағы жөндеу
3 597
металл слайдтарды сатып алу-2 дана.
(Жаңа жыл)
8 267
1.6
Қоянды ауылдық округінің бюджетіне:
147 512
Қоянды ауылы Центральная көшесі (1,5 км) кентішілік жолын орташа жөндеу
70 000
Қоянды ауылы, Шаңырақ көшесі, кентішілік жолды орташа жөндеу (0,8 км)
33 600
кентішілік жолдарды орташа жөндеу бойынша жол сапасына сараптама
2 137
Қоянды ауылдық округінің Құрылысшы ауылында балалар ойын алаңын орнату
18 638
Қоянды ауылдық округінің Құрылысшы ауылындағы көшені жарықтандыру
5 000
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
237
қарды жинауға, тиеуге және әкетуге қосымша
7 655
металл слайдтарды сатып алу-2 дана.
(Жаңа жыл)
10 245
1.7
Сарықамыс ауылдық округінің бюджетіне:
16 571
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
14
Сарықамыс ауылында балалар ойын алаңын орнату
14 980
мемлекеттік қызметшілерге салықтармен жалақыны төлеуге қосымша
1 577
1.8
Төрт-Құдық ауылдық округінің бюджетіне:
141 337
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
129
кірме жолды орташа жөндеу Торт-Құдық ауылына, 1,595 км
141 208
1.9
Екібастұз ауылдық округінің бюджетіне:
125 183
Екібастұз ауылдық округі Төртүй ауылының ауылішілік жолдарын орташа жөндеу
118 392
жерді ауыстыруға байланысты ауыл шаруашылығы өндірісінің шығынын РБ-да өтеу.ауыл шаруашылығы жерінен өнеркәсіп жер санатына дейінгі учаске
4 319
балық аулау құралын сатып алу
2 000
мемлекеттік қызметшілерге салықтармен жалақыны төлеуге қосымша
472
1.10
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылы бюджетіне:
2 920
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
120
қарды жинауға, тиеуге және әкетуге қосымша
2 800
1.11
Шикылдақ ауылы бюджетіне:
2 522
гидротехникалық құрылысқа техникалық тексеру жүргізу (193 метр)
2 522

20 920
текущий ремонт футбольного поля с.Кудайколь
3 597
приобретение металлических горок- 2 шт. (новый год)
8 267
1.6
Бюджету Қояндинскому сельскому округу:
147 512
средний ремонт внутрипоселковой дороги с.Қоянды ул.Центральная (1,5 км)
70 000
средний ремонт внутрипоселковой дороги с.Қоянды ул.Шанырак (0,8 км)
33 600
экспертиза качества дорог по среднему ремонту внутрипоселковых дорог
2 137
установка детской игровой площадки в селе Курылысшы Кояндинского сельского округа
18 638
уличное освещение в селе Курылысшы Кояндинского сельского округа
5 000
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
237
дополнительно на уборку, погрузку и вывоз снега
7 655
приобретение металлических горок- 2 шт. (новый год)
10 245
1.7
Бюджету Сарыкамысскому сельскому округу:
16 571
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14
установка детской игровой площадки в селе Сарыкамыс
14 980
дополнительно на выплату заработной платы с налогами госслужащим
1 577
1.8
Бюджету Торт-Кудукскому сельскому округу:
141 337
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
129
средний ремонт подъездной дороги к селу Торт-Кудук, 1,595 км
141 208
1.9
Бюджету Экибастузскому сельскому округу:
125 183
средний ремонт внутрипоселковых дорог села Тортуй Экибастузского сельского округа
118 392
возмещение в РБ потери сельскохозяйственного производства, в связи с переводом зем.участка из земель сельского хозяйства в категорию земли промышленности
4 319
приобретение эхолота
2 000
дополнительно на выплату заработной платы с налогами госслужащим
472
1.10
Бюджету села имени академика Алькея Маргулана:
2 920
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
120
дополнительно на уборку, погрузку и вывоз снега
2 800
1.11
Бюджету села Шикылдак:
2 522
проведение технического обследования гидротехнического сооружения (193 метра)
2 522