Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 23 мамырдағы "Павлодар қаласы мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" № 818/2 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 14 тамыздағы № 1214/2 қаулысы
Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 23 мамырдағы "Павлодар қаласы мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" № 818/2 қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
"Павлодар қаласы мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеде:
17-тармақтың 25) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
25) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жаза қолдану;";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 25-1), 25-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"25-1) азаматтарды қандай да бір белгілер бойынша кемсітуге жол бермеу бойынша түсіндіру жұмыстарын жүзеге асыру;";
"25-2) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қалада мандаттық хабарламаларды қабылдауды және қарауды жүзеге асыру;".
2. "Павлодар қаласы мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары С. А. Гладышеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі Х. Хабылбеков

О внесении изменения и дополнений в постановление акимата города Павлодара от 23 мая 2022 года № 818/2 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 14 августа 2025 года № 1214/2
Акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Павлодара от 23 мая 2022 года № 818/2 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков города Павлодара" следующее изменение и дополнения:
в Положении о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков города Павлодара":
подпункт 25) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"25) рассмотрение дел об административных правонарушениях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", и наложение административных взысканий за нарушение законодательства Республики Казахстан о языках;";
пункт 17 дополнить подпунктами 25-1), 25-2) следующего содержания:
"25-1) осуществление разъяснительной работы по недопущению дискриминации граждан по каким-либо признакам;";
"25-2) осуществление приема и рассмотрение мандатных уведомлений в городе в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях;".
2. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков города Павлодара" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Павлодара;
принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Гладышеву С. А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара Х. Хабылбеков