Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 11 мамырдағы "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" № 122/1 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 18 тамыздағы № 233/1 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 29 маусымдағы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 124-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 65-бабы 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 11 мамырдағы "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" № 122/1 қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген қаулымен бекітілген "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Д. К. Жамбайбекке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Байханов
Павлодар облысы әкімдігінің
2025 жылғы "___" _________
№ ____ қаулысына
қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы 11 мамырдағы
№ 122/1 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже 1. Жалпы ережелер

О внесении изменения в постановление акимата Павлодарской области от 11 мая 2022 года № 122/1 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 18 августа 2025 года № 233/1
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 29 июня 2020 года, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 11 мая 2022 года № 122/1 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" следующее изменение:
Положение государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области", утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" в установленном законодательном порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области;
принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жамбайбека Д. К.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Байханов
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "___" _______2025 года № __
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от 11 мая 2022 года № 122/1
Положение о государственном учреждении "Управление экономики
и бюджетного планирования Павлодарской области" 1. Общие положения

1. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ММ) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, экономика және бюджеттік жоспарлау саласындағы басшылықты жүзеге асыруға әкімдік уәкілеттік берген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ ведомстволық бағынысты ұйымдары жоқ.
3. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғасы болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32.
10. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі-жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің толық атауы мемлекеттік тілде:
"Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области".

1. Государственное учреждение (далее – ГУ) "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, финансируемым из областного бюджета, уполномоченным акиматом на осуществление руководства в сфере экономики и бюджетного планирования.
2. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" не имеет подведомственных организаций.
3. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" утверждаются в соответствии законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Каирбаева, 32.
10. Режим работы ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области": понедельник-пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения:
на государственном языке - "Павлодар облысының экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы" мемлекеттiк мекемесi;
на русском языке - государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области".

12. Павлодар облысының әкімдігі "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
ММ міндеттері, мақсаттары, мәні және өкілеттіктері
16. Міндеттері:
1) Павлодар облысының әлеуметтік-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын қалыптастыру;
2) Павлодар облысының бюджеттік және инвестициялық саясатын қалыптастыру;
3) облыстың жергілікті мемлекеттік басқаруының тиімді құрылымын қалыптастыру;
4) өңірлік даму саласындағы саясатты іске асыру.
17. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ мақсаттары болып:
1) облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру;
2) мемлекеттің экономикалық және бюджеттік саясатын іске асыру мәселелері бойынша атқарушы органдарды үйлестіру;
3) облыстық бюджеттің орта мерзімді кезеңге болжамды көрсеткіштерін жоспарлау табылады.
18. Экономикалық және бюджеттік жоспарлау мәселелеріндегі мемлекеттік саясатты облыстық деңгейде жүзеге асыру "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ қызметінің мәні болып табылады.
19. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
1-1) Павлодар облысы әкімдігі мен әкімінің қарауына:
Павлодар облысының әлеуметтік-экономикалық даму мақсаттары, басымдықтары мен стратегиясы;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдар бойынша, олардың қабылдаған актілеріне өзгерістер енгізу немесе Павлодар облысының қолданыстағы даму стратегиясын іске асыруға кедергі келтіретін актілердің күшін жоюға ұсыныстар енгізу туралы;
1-2) мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, кәсіпорындардың, лауазымды тұлғалар мен азаматтардың келісімі бойынша "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ алдына қойылған міндеттерді орындаумен байланысты мәселелер бойынша ақпаратты белгіленген тәртіпте сұрату және алу;

12. Учредителем ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" является акимат Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета.
15. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области".
Если ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи, цели, предмет и полномочия ГУ "Управление экономики и
бюджетного планирования Павлодарской области"
16. Задачи:
1) формирование основных направлений социально-экономической политики Павлодарской области;
2) формирование бюджетной и инвестиционной политики Павлодарской области;
3) формирование эффективной структуры местного государственного управления области;
4) реализация политики в сфере регионального развития.
17. Целями ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" являются:
1) формирование стратегических целей и приоритетов, основных направлений социально-экономического развития области;
2) координация исполнительных органов по вопросам реализации экономической и бюджетной политики государства;
3) планирование прогнозных показателей областного бюджета на среднесрочный период.
18. Предметом деятельности ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" является осуществление на областном уровне государственной политики в вопросах экономического и бюджетного планирования.
19. Полномочия:
1) права:
1-1) вносить на рассмотрение акимата и акима Павлодарской области предложения по:
целям, приоритетам и стратегии социально-экономического развития Павлодарской области;
исполнительным органам, финансируемым из местных бюджетов, о внесении изменений в принятые ими акты или отмене актов, препятствующих реализации действующей стратегии развития Павлодарской области;
1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";

1-3) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасын орындау және қолдану бойынша тапсырмалар беру;
1-4) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың басшыларымен келісім бойынша олардың мамандарын жұмысқа тарту;
1-5) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ мүдделерін мемлекеттік органдарда, сотта білдіру;
1-6) облыс әкімінің, әкімдігінің мүдделерін барлық инстанциялардың соттарында, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындарда және өзге ұйымдарда қолданыстағы заңнамамен белгіленген құзыреттер шегінде білдіру;
1-7) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу.
2) Міндеттері:
2-1) өз құзыреті шегінде және заңнама шеңберінде ресми сұрау жағдайында қажетті материалдар мен ақпарат ұсыну;
2-2) нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;
2-3) қолданыстағы заңнамамен көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
20. Функциялары:
1) облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының басымдықтарын қалыптастыру;
2) қалалар мен аудандар бөлінісінде үш жылдық кезеңге арналған облыстың әлеуметтік-экономикалық даму болжамын, соның ішінде бюджеттік параметрлерді және облыстың басым бюджеттік инвестицияларының тізбесін әзірлеу, нақтылау;
3) Облыстың әлеуметтік-даму болжамының жобасын облыстық бюджеттік комиссияның қарауына енгізу және оны қарастыру нәтижелері бойынша түзету;
4) облыс әкімдігінің Облыстың әлеуметтік-экономикалық даму болжамын бекіту бойынша қаулы жобасын қалыптастыру;
5) облыс атқарушы органдарының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, соның ішінде жергілікті бюджеттердің жобаларын әзірлеу бойынша жұмысын әдіснамалық сүйемелдеу, үйлестіру;
6) Мемлекет басшысының жыл сайынғы Жолдауларын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының орындалуын мониторингілеу;
7) облыстың, қалалар мен аудандардың әлеуметтік-экономикалық дамуына тұрақты мониторинг жүргізу;
8) облыс атқарушы органдарының Облысты дамыту жоспарын әзірлеу, түзету бойынша жұмысын үйлестіру;
9) облыс атқарушы органдарының облыстың қалалары мен аудандары бөлінісінде Облысты дамыту жоспарының жоспарлы мәндерін әзірлеу, жинау, талдау және бекіту бойынша жұмысын үйлестіру;
10) Облысты дамыту жоспарының жобасын қалыптастыру және оны орталық мемлекеттік органдарға келісуге жолдау;
11) Облысты дамыту жоспарын бекіту туралы облыс әкімдігінің қаулы және облыстық мәслихат сессиясының шешім жобасын дайындау;
12) Облысты дамыту жоспарының жобасын облыстық бюджеттік комиссияның қарауына енгізу және оны қарастыру нәтижелері бойынша түзету;

1-3) давать юридическим лицам, финансируемым из местных бюджетов, поручения по исполнению и применению бюджетного законодательства Республики Казахстан;
1-4) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
1-5) представлять интересы ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" в государственных органах, суде;
1-6) представлять интересы акима, акимата области в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах компетенции, установленной действующим законодательством;
1-7) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции.
2) Обязанности:
2-1) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса;
2-2) разрабатывать проекты нормативно-правовых актов;
2-3) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующим законодательством.
20. Функции:
1) формирование приоритетов социально-экономического развития области;
2) разработка, уточнение прогноза социально-экономического развития области на трехлетний период в разрезе городов и районов, в том числе бюджетных параметров и перечня приоритетных бюджетных инвестиций области;
3) внесение проекта Прогноза социально-экономического развития области на рассмотрение областной бюджетной комиссии и его корректировка по результатам рассмотрения;
4) формирование проекта постановления акимата области по утверждению Прогноза социально-экономического развития области;
5) методологическое сопровождение, координация работы исполнительных органов области по разработке документов Системы государственного планирования, в том числе проектов местных бюджетов;
6) мониторинг исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации ежегодных Посланий Главы государства;
7) проведение постоянного мониторинга социально-экономического развития области, городов и районов;
8) координация работы исполнительных органов области по разработке, корректировке Плана развития области;
9) координация работы исполнительных органов области по разработке, сбору, анализу и утверждению плановых значений Плана развития области в разрезе городов и районов области;
10) формирование проекта Плана развития области и направление его на согласование в центральные государственные органы;
11) подготовка проекта постановления акимата области и решения сессии областного маслихата об утверждении Плана развития области;
12) внесение проекта Плана развития области на рассмотрение областной бюджетной комиссии и его корректировка по результатам рассмотрения;

13) Облыстың дамыту жоспарын іске асыру бойынша инвестициялық жоспарды әзірлеу, түзету;
14) Облыстың дамыту жоспарының және оны іске асыру жөніндегі инвестициялық жоспардың мониторингі;
15) орталық уәкілетті органға қызмет тиімділігін бағалау нәтижелері бойынша хабарлама (қарсылық) дайындау;
16) облыстың жергілікті атқарушы органы анықтайтын тәртіпте кең таралған пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшартқа толықтыру жобасының экономикалық сараптамасын жүргізу;
17) облыс әкімдігі, әкімі, орталық атқарушы органдар актілерінің жобаларына олардың экономикалық жағынан орындылығы және ел мен облыстың экономикалық, әлеуметтік даму жоспарлары мен бағдарламаларына, қолданыстағы бюджет және өзге заңнамаға сәйкес келу тұрғысынан қорытынды дайындау (құзыреті шегінде);
18) жергілікті атқарушы органдарды басқару құрылымы және сұлбасы бойынша ұсыныстарды қалыптастыру;
19) жергілікті атқарушы органдардың құрылымы, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың штат саны лимитін бөлу бойынша облыс әкімдігінің қаулылары жобаларын әзірлеу және келісу;
20) атқарушы органдардың кезекші көлігінің лимитін бөлу бойынша облыс әкімінің өкім жобасын әзірлеу және келісу;
21) облысты басқару сұлбасының жобасын әзірлеу және келісу;
22) облыстық бюджеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
23) облыстық деңгейде бюджеттік процеске әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
24) үш жылдық кезеңге арналған жергілікті бюджеттерге түсетін түсімдерге болжам жасау;
25) шығыстарға шолу жүргізу бойынша атқарушы органдардың жұмыстарын әдістемелік сүйемелдеу, үйлестіру;
26) облыстық бюджеттік бағдарламалар және жаңа бастамаларға лимиттер бойынша шығыстардың жоспарлы кезеңге арналған лимиттерін анықтау және оларды әкімшілеріне жеткізу;
27) облыстық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін және бюджеттік сұрауларын қарау және олар бойынша қорытындылар дайындау;
28) бюджеттік бағдарламалардың жобаларына және бюджеттік бағдарламаларды бекіту және қайта бекіту бойынша облыстық әкімшілердің бұйрықтар жобаларына қорытындылар дайындау;
29) жоспарлы кезеңге арналған облыстық бюджеттің жобасын әзірлеу және тиісті қаржы жылына арналған облыстық бюджетті нақтылау, түзету бойынша ұсыныстар енгізу;
30) облыстық бюджеттің жобасын (облыстық бюджетке өзгерістер) облыстық бюджеттік комиссияның қарауына енгізу және оны қарастыру нәтижелері бойынша түзету;
31) жалпы сипаттағы трансферттердің үш жылғы кезеңге арналған көлемдерін анықтаған кезде қалалар мен аудандар бюджеттерінің болжамды параметрлерін есептеу;

13) разработка, корректировка инвестиционного плана по реализации плана развития области;
14) мониторинг Плана развития области и инвестиционного плана по его реализации;
15) подготовка уведомления (возражения) в центральный уполномоченный орган по результатам оценки эффективности деятельности;
16) проведение экономической экспертизы проекта дополнения к контракту на недропользование по общераспространенным полезным, в порядке, определяемом местным исполнительным органом области;
17) подготовка заключения к проектам актов акимата, акима области, центральных исполнительных органов с точки зрения их экономической целесообразности и соответствия планам и программам экономического, социального развития страны и области, действующему бюджетному и иному законодательству (в пределах компетенции);
18) формирование предложений по структуре и схеме управления местных исполнительных органов;
19) разработка и согласование проектов постановлений акимата области по структуре местных исполнительных органов, а также распределению лимита штатной численности исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
20) разработка и согласование проекта распоряжения акима области по распределению лимита дежурного транспорта исполнительных органов;
21) разработка и согласование проекта схемы управления областью;
22) организация и обеспечение деятельности областной бюджетной комиссии;
23) осуществление методологического обеспечения бюджетного процесса на областном уровне;
24) прогнозирование поступлений в местные бюджеты на трехлетний период;
25) методологическое сопровождение, координация работы исполнительных органов по проведению обзора расходов;
26) определение лимитов расходов по областным бюджетным программам и лимитам на новые инициативы на плановый период и доведение их до администраторов;
27) рассмотрение бюджетных заявок и бюджетных запросов администраторов областных бюджетных программ и подготовка заключений по ним;
28) подготовка заключений к проектам бюджетных программ и проектам приказов областных администраторов по утверждению и переутверждению бюджетных программ;
29) разработка проекта областного бюджета на плановый период и внесение предложений по уточнению, корректировке областного бюджета на соответствующий финансовый год;
30) внесение проекта областного бюджета (изменений к областному бюджету) на рассмотрение областной бюджетной комиссии и его корректировка по результатам рассмотрения;
31) расчет прогнозных параметров бюджетов городов и районов при определении объемов трансфертов общего характера на трехлетний период;

32) облыстық бюджетті бекіту, облыстық бюджет және аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері, облыстық бюджетті нақтылау және құзыреті шегінде басқа да мәселелер туралы облыс әкімдігі қаулыларының және облыстық мәслихат сессиялары шешімдерінің жобаларын дайындау;
33) облыстық мәслихат сессияларының бюджет мәселелері бойынша шешімдерін іске асыру туралы облыс әкімдігі қаулыларының жобаларын әзірлеу, соның ішінде объектілер бөлінісінде инвестициялық жобалардың, сондай-ақ аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бөлінісінде жоспарлы кезеңге арналған нысаналы даму трансферттерін қоса алғанда басым жергілікті бюджеттік инвестициялардың тізбесін әзірлеу;
34) облыстық бюджет және басқарманың құзыретіне жататын басқа мәселелер бойынша баяндамалар, түсіндірме хаттар, ақпараттық-талдамалық материалдар және анықтамалар дайындау;
35) тиісті бөлінетін бюджеттік бағдарлама қаражаты есебінен Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін, мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің конкурстық құжаттамасын, мемлекеттік-жекешелік әріптестікті консультациялық сүйемелдеуді және әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптамаларды жүргізу үшін жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесін қалыптастыру;
36) өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы салааралық үйлестіруді және әдіснамалық сүйемелдеуді жүзеге асыру;
37) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің мемлекеттік инвестициялық жобаларының инвестициялық ұсыныстары бойынша экономикалық қорытындылар дайындау;
38) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары арқылы жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалар мен бюджеттік инвестициялардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау;
39) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелеріне, бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемелеріне және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының конкурстық құжаттамасына сараптама жүргізу үшін жергілікті атқарушы орган айқындайтын заңды тұлғаны тарту;
40) жергілікті мемлекеттік инвестициялық жобаларды іске асыруды мониторингілеу және бағалауды жүргізу үшін жергілікті атқарушы орган айқындайтын заңды тұлғаны тарту;
41) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобаларының конкурстық құжаттамаларын және шарттарының жобаларын, оның ішінде оларға тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде келісу;

32)подготовка проектов постановлений акимата области и решений сессий областного маслихата об утверждении областного бюджета, объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения), уточнениях областного бюджета и других вопросах в пределах компетенции;
33) разработка проектов постановлений акимата области о реализации решений сессий областного маслихата по вопросам бюджета, в том числе разработка перечня приоритетных местных бюджетных инвестиций, включая инвестиционные проекты в разрезе объектов, а также целевые трансферты на развитие в разрезе районов и городов областного значения на плановый период;
34) подготовка докладов, пояснительных записок, информационно-аналитических материалов и справок по областному бюджету и другим вопросам, относящимся к компетенции управления;
35) формирование перечня местных бюджетных инвестиционных проектов и проектов государственно-частного партнерства для финансирования разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов, конкурсной документации государственно-частного партнерства, консультативного сопровождения проектов государственно-частного партнерства и за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы;
36) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства, осуществление межотраслевой координации и методологическое сопровождение в области государственно-частного партнерства;
37) подготовка экономических заключений по инвестиционным предложениям государственных инвестиционных проектов администраторов бюджетных программ;
38) мониторинг и оценка реализации местных бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, проектов государственно-частного партнерства;
39) привлечение юридического лица, определяемого местным исполнительным органом, для проведения экспертизы технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов, финансово-экономических обоснований бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц и конкурсной документации проектов государственно-частного партнерства;
40) привлечение юридического лица, определяемого местным исполнительным органом, для проведения мониторинга и оценки реализации местных государственных инвестиционных проектов;
41) согласование конкурсных документаций и проектов договоров местных проектов государственно-частного партнерства, в том числе при внесении в них соответствующих изменений и (или) дополнений;

42) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобаларын іске асыру жөнінде ұсыныстар дайындау үшін әлеуметтік-экономикалық міндеттер тізбесін қалыптастыру және жариялау;
43) шекара маңындағы аумақтарды дамытуды мониторингілеу;
44) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын және ауылдық аумақтарды, моноқалаларды және жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту бөлігінде жоспарлаудың басқа да құжаттарын іске асыруды мониторингілеу;
45) аумақтарды дамыту мәселелері бойынша облыс, қалалар мен аудандардың жергілікті атқарушы органдарының қызметін әдіснамалық сүйемелдеу, үйлестіру;
46) облыс ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг жүргізу;
47) ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну бойынша жергілікті атқарушы органдарды мониторингілеу және үйлестіру;
48) облыс ауылдық елді мекендерінің Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келуіне талдау жүргізу;
49) Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министр Кеңсесінің, орталық мемлекеттік органдардың, облыс әкімінің тапсырмаларын орындау туралы ақпараттарды және жиынтық есептерді дайындау (құзыреті шегінде);
50) депутаттардың, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің сұрауларына жауаптар (жауаптар жобаларын) дайындау (құзыреті шегінде);
51) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ мемлекеттік тілді дамыту және мемлекеттік тілде іс жүргізу;
52) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ құжаттамалық қамтамасыз ету жүйесін ұйымдастыру, жүргізу және жетілдіру;
53) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтен өтуіне байланысты мәселелерді іске асыру;
54) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ ақпараттық ресурстарды және жүйелерді пайдалану бойынша қызметін үйлестіру;
55) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ ақпараттық ресурстар жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
56) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ұйымдастыру және жүргізу, қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік сатып алу бойынша есеп-қисап жасау және мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу;

42) формирование и публикация перечня социально-экономических задач для подготовки предложений по реализации местных проектов государственно-частного партнерства;
43) мониторинг развития приграничных территорий;
44) мониторинг реализации документов системы государственного планирования и иных документов планирования, в части развития сельских территорий, моногородов и местного самоуправления;
45) методологическое сопровождение, координация деятельности местных исполнительных органов области, городов и районов по вопросам развития территорий;
46) проведение мониторинга социально-экономического развития сельских населенных пунктов области;
47) мониторинг и координация местных исполнительных органов по предоставлению мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты;
48) проведение анализа соответствия сельских населенных пунктов области Системе региональных стандартов;
49) подготовка информации и сводных отчетов об исполнении поручений Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, центральных государственных органов, акима области (в пределах компетенции);
50) подготовка ответов (проектов ответов) на запросы депутатов, центральных государственных органов и их территориальных подразделений (в пределах компетенции);
51) развитие государственного языка и ведение делопроизводства на государственном языке в ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";
52) организация, ведение и совершенствование системы документационного обеспечения ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";
53) реализация вопросов, связанных с прохождением государственной службы работниками ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";
54) координация деятельности ГУ "Управления экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" по использованию информационных ресурсов и систем;
55) обеспечение функционирования в ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" системы информационных ресурсов;
56) организация и проведение процедур государственных закупок, составление отчетности по государственным закупкам и разработка годового плана государственных закупок ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" в соответствии с действующим законодательством;

57) бухгалтерлік есепті және есеп-қисаптың дұрыс ұйымдастырылуын қамтамасыз ету, "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру, бекіту және орындау;
58) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ мүлігін түгендеу жүргізумен, сондай-ақ оларды заңнамамен белгіленген тәртіпте есептен шығару және/немесе беру үшін құжаттарды ресімдеумен сақталуына бақылауды жүзеге асыру.
3. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
21. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ басшылықты "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
22. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ бірінші басшысын облыс әкімі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
23. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
24. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылық жасайды;
2) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін анықтайды;
3) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ қызметкерлерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымдарға тағайындайды және лауазымдардан босатады;
4) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ қызметкерлерін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ынталандырады, оларға материалдық көмек көрсетеді, тәртіптік жаза қолданады;
5) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулық береді;
6) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді, қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;

57) обеспечение организации бухгалтерского учета и отчетности, формирование, утверждение и исполнение планов финансирования бюджетных программ, администратором которых является ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";
58) осуществление контроля сохранности имущества ГУ "Управления экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" проведением инвентаризации, а также оформлением документов для их списания и/или передачи в соответствии с установленным законодательством порядке.
3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Управление экономики и
бюджетного планирования Павлодарской области"
21. Руководство ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области", и осуществление им своих полномочий.
22. Первый руководитель ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области":
1) организует работу ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет функции и полномочия работников структурных подразделений ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы, дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";
6) утверждает Положения о структурных подразделениях, должностные инструкции работников ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";

7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және меншік түріне қарамастан өзге де ұйымдарда "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ атынан өкілдік етеді;
8) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
9) "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ құрылымдық бөлімшелер басшыларының қатысуымен кеңестер өткізеді;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасайды және оған дербес жауап береді.
"Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ бірінші басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ бірінші басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес анықтайды.
26. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына және ұжымдық шартқа сәйкес анықталады.
4. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" ММ мүлкі
29. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ меншік қызмет нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

7) представляет ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечивает разработку структуры ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области";
9) проводит совещания в ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" с участием руководителей структурных подразделений;
10) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Первый руководитель государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения "Управление экономики и
бюджетного планирования Павлодарской области"
29. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

30. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
31. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
32. "Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" ММ қайта ұйымдастыру және тарату (жою) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

30. Имущество, закрепленное за ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
31. ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного учреждения
"Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области"
32. Реорганизация и упразднение (ликвидация) ГУ "Управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.