Павлодар облысының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 4 бірлескен қаулысы және Павлодар облыстық мәслихатының 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 231/26 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабының 3)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 4)-тармақшасына сәйкес, Ақсу қаласы, Тереңкөл, Железин, Павлодар, Успен аудандарының өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере отырып, Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар облысы Ақсу қаласының, Тереңкөл, Железин Павлодар, Успен аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Ақсу қаласы бойынша Достық ауылдық округінің Кіші Парамоновка ауылы таратылсын және оның аумағын Достық ауылдық округінің Достық ауылының құрамына енгізе отырып, есептік деректерден алып тасталсын;
2) Тереңкөл ауданы бойынша:
Береговое ауылдық округінің Луговое ауылы таратылсын және оның аумағын Береговое ауылдық округінің Осьмерыжск ауылының құрамына енгізе отырып, есептік деректерден алып тасталсын;
Ивановка ауылдық округінің Новоспасовка ауылы таратылсын және оның аумағын Ивановка ауылдық округінің Ивановка ауылының құрамына енгізе отырып, есептік деректерден алып тасталсын;
3) Железин ауданы бойынша Прииртышск ауылдық округінің Груздевка ауылы таратылсын және оның аумағын Прииртышск ауылдық округінің Үрлітөбе ауылының құрамына енгізе отырып, есептік деректерден алып тасталсын;
4) Павлодар ауданы бойынша:
Рождественка ауылдық округінің Максимовка ауылы таратылсын және оның аумағын Рождественка ауылдық округінің Розовка ауылының құрамына енгізе отырып, есептік деректерден алып тасталсын;
Ефремовка ауылдық округінің Даниловка ауылы таратылсын және оның аумағын Ефремовка ауылдық округінің Ефремовка ауылының құрамына енгізе отырып, есептік деректерден алып тасталсын;
Ефремовка ауылдық округі Ефремовка ауылы болып қайта құрылсын;
5) Успен ауданы бойынша Қоңырөзек ауылдық округінің Чистополь ауылы таратылсын және оның аумағын Қоңырөзек ауылдық округінің Вознесенка ауылының құрамына енгізе отырып, есептік деректерден алып тасталсын.
2. Осы бірлескен қаулы және шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Байханов
Павлодар облыстық мәслихатының төрағасы И. Теренченко

О некоторых вопросах административно-территориального устройства Павлодарской области
Совместные постановление акимата Павлодарской области от 8 декабря 2025 года № 4 и решение Павлодарского областного маслихата от 8 декабря 2025 года № 231/26
В соответствии с подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", учитывая мнение представительных и исполнительных органов города Аксу, района Тереңкөл, Железинского, Павлодарского, Успенского районов, акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в административно-территориальное устройство города Аксу, района Тереңкөл, Железинского, Павлодарского, Успенского районов Павлодарской области следующие изменения:
1) по городу Аксу упразднить и исключить из учетных данных село Малая Парамоновка Достыкского сельского округа с включением его территории в состав села Достык Достыкского сельского округа;
2) по району Тереңкөл:
упразднить и исключить из учетных данных село Луговое Берегового сельского округа с включением его территории в состав села Осьмерыжск Берегового сельского округа;
упразднить и исключить из учетных данных село Новоспасовка Ивановского сельского округа с включением его территории в состав села Ивановка Ивановского сельского округа;
3) по Железинскому району упразднить и исключить из учетных данных село Груздевка Прииртышского сельского округа с включением его территории в состав села Урлютюб Прииртышского сельского округа;
4) по Павлодарскому району:
упразднить и исключить из учетных данных село Максимовка Рождественского сельского округа с включением его территории в состав села Розовка Рождественского сельского округа;
упразднить и исключить из учетных данных село Даниловка Ефремовского сельского округа с включением его территории в состав села Ефремовка Ефремовского сельского округа;
преобразовать Ефремовский сельский округ в село Ефремовка;
5) по Успенскому району упразднить и исключить из учетных данных село Чистополь Конырозекского сельского округа с включением его территории в состав села Вознесенка Конырозекского сельского округа.
2. Настоящее совместное постановление и решение вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Байханов
Председатель Павлодарского областного маслихата И. Теренченко