Федоров ауданының аумағында сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 4 қарашадағы № 218 қаулысы
"Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 121-бабының 4-тармағы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 "Адамның өмір сүру ортасы мен денсаулығына әсер ету объектілері болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғаныш аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Федоров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Федоров ауданының аумағында сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық қорғау аймақтары белгіленсін.
2. "Федоров ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірме Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберу;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Федоров ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Федоров ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Федоров ауданының әкімі Т. Исабаев
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігі
ветеринария басқармасының
"Федоров ауданының
ветеринариялық станциясы"
коммуналдық мемлекеттік
кәсіпорнының басшысы
_____________ Н. Кыстаубаев
"___" _________ 2025 жылғы
Әкімдіктің
2025 жылғы "4" қараша
№ 218 қаулысына
қосымша
Федоров ауданының аумағында сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық қорғау аймақтары
№ р/с
Атауы, орналасқан жері
Жер пайдаланушы
Санитарлық-қорғау аймағы
Объектінің ауданы (гектар)
Шекаралар
1
Сібір жарасы:

Об установлении санитарно-защитных зон сибиреязвенных захоронений на территории Федоровского района
Постановление акимата Федоровского района Костанайской области от 4 ноября 2025 года № 218
В соответствии с пунктом 4 статьи 121 Земельного Кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к санитарно-защитным зонам объектов, являющихся объектами воздействия на среду обитания и здоровье человека" акимат Федоровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить санитарно-защитные зоны сибиреязвенных захоронений на территории Федоровского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата Федоровского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Федоровского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Федоровского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Федоровского района Т. Исабаев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель коммунального
государственного предприятия
"Ветеринарная станция Федоровского
района" Управления ветеринарии
акимата Костанайской области"
____________________ Н. Кыстаубаев
"____" __________________ 2025 года
Приложение
к постановлению акимата
от "4" ноября 2025 года
№ 218
Санитарно-защитные зоны сибиреязвенных захоронений на территории Федоровского района
№ п/п
Наименование, местонахождение
Землепользователь
Санитарно-защитная зона
Площадь объекта (гектар)
Границы
1
Сибиреязвенное захоронение:

Костанай облысы, Федоров ауданы, Баннов ауылдық округі, Баннов ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-028-236)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
2
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Федоров ауылдық округі, Владыкин ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-035-675)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

Костанайская область, Федоровский район, Банновский сельский округ, село Банновка (кадастровый номер 12-191-028-236)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области"
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
2
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Федоровский сельский округ, село Владыкинка (кадастровый номер 12-191-035-675)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области

0,0100
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
3
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Федоров ауылдық округі, Жаркөл ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-002-822)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,0100
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
4
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Костряков ауылдық округі, Запасное ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-010-168)
"Костряков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
0,0049
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
5
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Қосарал ауылдық округі, Қеңарал ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-015-402)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
6
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Костряков ауылдық округі, Костряков ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-008-725)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
7
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Қоржынкөл ауылдық округі, Лесное ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-041-166)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
8
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Воронеж ауылдық округі, Лысановка ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-037-750)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,0100
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
9
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Қоржынкөл ауылдық округі, Малороссийка ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-043-155)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,0100
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
10
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Камышин ауылдық округі, Мирное ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-022-132)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

0,0100
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
3
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Федоровский сельский округ, село Жарколь (кадастровый номер 12-191-002-822)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области
0,0100
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
4
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Костряковский сельский округ, село Запасное (кадастровый номер 12-191-010-168)
Государственное учреждение "Аппарат акима Костряковского сельского округа"
0,0049
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
5
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Косаральский сельский округ, село Кенарал (кадастровый номер 12-191-015-402)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
6
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Костряковский сельский округ, село Костряковка (кадастровый номер 12-191-008-725)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
7
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Коржинкольский сельский округ, село Лесное (кадастровый номер 12-191-041-166)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
8
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Воронежский сельский округ, село Лысановка (кадастровый номер 12-191-037-750)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области
0,0100
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
9
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Коржинкольский сельский округ, село Малороссийка (кадастровый номер 12-191-043-155)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области
0,0100
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
10
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Камышинский сельский округ, село Мирное (кадастровый номер 12-191-022-132)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области

0,01
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
11
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Новошумное ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-012-235)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01
Сібір жарасы көмілген жердің шекарасынан 1 000 (бір мың) метр
12
Сібір жарасы:
Костанай облысы, Федоров ауданы, Первомай ауылдық округі, Первомай ауылы (кадастралық нөмірі 12-191-039-663)
"Қостанай облысы әкімдігі ветеринария басқармасының Федоров ауданының ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
0,01

0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
11
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, село Новошумное (кадастровый номер 12-191-012-235)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области
0,01
1 000 (тысяча) метров от границы сибиреязвенного захоронения
12
Сибиреязвенное захоронение:
Костанайская область, Федоровский район, Первомайский сельский округ, село Первомайское (кадастровый номер 12-191-039-663)
Коммунальное государственное предприятие "Ветеринарная станция Федоровского района Управления ветеринарии акимата Костанайской области
0,01