Ұзынкөл ауданының әлеуметтік саласындағы қызметті жүзеге асыратын коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар мен кәсіпорындардың таза табысының бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 159 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 140-бабының 2-тармағына сәйкес Ұзынкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұзынкөл ауданының коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының бір бөлігін аудару нормативі кәсіпорынның таза табысының сомасынан елу пайыз мөлшерінде белгіленсін.
2. Ұзынкөл ауданының коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының бір бөлігін аудару нормативі кәсіпорынның таза табысының сомасынан он пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. "Ұзынкөл ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат интституты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Ұзынкөл ауданы әкімдігінің интернет ресурсында орналастыру.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ұзынкөл ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл ауданының әкімі М. Жұрқабаев

Об установлении норматива отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий и предприятий осуществляющих деятельность в социальной сфере Узункольского района
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 22 декабря 2025 года № 159
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", с пунктом 2 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан акимат Узункольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий Узункольского района в размере пятидесяти процентов от суммы чистого дохода предприятия.
2. Установить норматив отчисления части чистого дохода государственных предприятий осуществляющих деятельность в социальной сфере Узункольского района в размере десяти процентов от суммы чистого дохода предприятия.
3. Государственному учреждению "Отдел финансов Узункольского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление копии в электронном виде на государственном и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области на официальное опубликование и включение в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Узункольского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Узункольского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней со дня его первого официального опубликования.
Аким Узункольского района М. Журкабаев