Мәслихаттың 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 167 "Науырзым ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 256 шешімі
Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"1. Науырзым ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 389 848,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 584 093,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 910,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 779 345,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 379 139,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 927,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 27 214,0 мың теңге;
бюджеттiккредиттердi өтеу – 19 287,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 35 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 32 2018,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 218,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 27 214,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2024 года № 167 "О районном бюджете Наурзумского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 12 декабря 2025 года № 256
Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 389 848,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 584 093,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 25 910,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 779 345,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 379 139,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 927,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 214,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 287,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 35 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –- 32 218,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 218,0 тысяч тенге:
поступление займов – 27 214,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 19 287,0 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 981,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Г. Әбенова
Науырзым аудандық мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 256 шешіміне
қосымша
Науырзым аудандық мәслихатының

погашение займов – 19 287,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 23 981,0 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Г. Абенова
Приложение
к решению Наурзумского
районного маслихата
от 12 декабря 2025 года
№ 256
Приложение 1
к решению Наурзумского
районного маслихата

71 268,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 177,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 136,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
143 468,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
138 254,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
123 037,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
15 217,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5 214,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 214,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
62 067,9
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20 731,5
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 056,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1675,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
41 336,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 217,4
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 119,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
39 179,0
6
Жер қатынастары
25 428,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 428,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 128,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 300,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
13 751,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 751,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13 751,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қалақұрылысы және құрылыс қызметі
26 494,8
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 494,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
26 494,8
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

71 268,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 177,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 136,0
3
Информационное пространство
143 468,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
138 254,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
123 037,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
15 217,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5 214,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5 214,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
62 067,9
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20 731,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19 056,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1675,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
41 336,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
20 217,4
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21 119,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
39 179,0
6
Земельные отношения
25 428,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 428,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 128,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 300,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
13 751,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 751,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13 751,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 494,8
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 494,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
26 494,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне