Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 346-Ө бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Нысанбаев
бұйрықпен бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Орман қоры аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу және анықтау бойынша әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы 2012 жылғы 30 наурыздағы № 25-02-02/146 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7610 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі №479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 192) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман қоры аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу және анықтау бойынша әдістемелік нұсқауларында
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Осы Орман қоры аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу және анықтау бойынша әдістемелік нұсқаулар (бұдан әрі - Әдістемелік нұсқаулар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 192) тармақшасына сәйкес әзірленген.".

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 декабря 2025 года № 346-Ө
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Институт законодательства и правовых информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Е. Нысанбаев
Утвержден приказом
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 25-02-02/146 "Об утверждении Методических указаний по учету и определению ущерба, причиненного пожарами на территории лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7610) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 192) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Методических указаниях по учету и определению ущерба, причиненного пожарами на территории лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Методические указания по учету и определению ущерба, причиненного пожарами на территории лесного фонда (далее – Методические указания) разработаны в соответствии с подпунктом 192) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".".

2. "Айырым белгілері бар нысандық киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын және табиғат қорғау мекемелерінің мемлекеттік инспекторларын онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 16 сәуірдегі №25-02-01/166 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7668 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 8-бабының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғат қорғау мекемелері мемлекеттік инспекторларының айырым белгілері бар нысандық киiм (погонсыз) үлгілерінде:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Айырым белгілері бар нысандық киім үлгілері (погонсыз) (бұдан әрі – Үлгілер) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғат қорғау мекемелері мемлекеттік инспекторларының айырым белгілері бар нысандық киiм (погонсыз) киіп жүру қағидаларында:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Табиғат қорғау мекемелері мемлекеттік инспекторларының айырым белгілері бар нысандық киім (погонсыз) киіп жүру қағидасы "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді.".
3. "Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 17-02/566 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8181 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 190) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығында:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығы (бұдан әрі – Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі ережесінің 15-тармағы 190) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/163 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11387 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры аумағында орман қорының мемлекеттік есебін, мемлекеттік орман кадастрын, ормандардың мемлекеттік мониторингін және орман орналастыруды жүргізу қағидаларына сәйкес әзірленді.";
9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

2. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 апреля 2012 года № 25-02-01/166 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и норм обеспечения ею государственных инспекторов природоохранных учреждений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7668) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Образцах форменной одежды со знаками различия (без погон) государственных инспекторов природоохранных учреждений, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Образцы форменной одежды со знаками различия (без погон) (далее – Образцы) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях.".
в Правилах ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) государственных инспекторов природоохранных учреждений, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) государственных инспекторов природоохранных учреждений разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях".".
3. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 17-02/566 "Об утверждении Инструкции проведения лесоустройства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8181) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 190) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции проведения лесоустройства, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция проведения лесоустройства (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 190) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" и Правилами ведения государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов и лесоустройства на территории государственного лесного фонда, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/163 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11387).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Орман орналастыру Қазақстан Республикасы Орман кодексінің (бұдан әрі – Орман кодексі) 55-бабының 1-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
274- тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"274. Орман қорын сипаттайтын барлық кестелер үшін қадағалау деректері "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2020 жылғы 21 қаңтардағы № 2 бұйрығымен бекітілген орман қорының мемлекеттік есебінің нысандары болып табылады.";
395-тармақ алып тасталсын.
4. Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10676 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 195) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Ағаш кесу билеті мен орман билетін есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларының 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ағаш кесу билеті мен орман билетін есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 195) тармақшасына сәйкес әзірленген және орман пайдалану билетін және орман билетін есепке алу, сақтау, толтыру және беру тәртібін айқындайды.";
13-2-тармақтың:
екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Құжаттар пакеті толық болған кезде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған деректердің 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 36-бабына сәйкестігін қарайды және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ағаш кесу билетін немесе осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес орман билетін толтырады, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады.";
19-тармақтың:
бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
""Тасымалдау қашықтығы" деген 11-жолда кеспеағаштан жалпы жұрт пайдаланатын жолға дейінгі қашықтық көрсетіледі, ол кеспеағаш орталығынан жолға дейінгі ең қысқа қашықтық бойынша картографиялық материалдармен анықталады және "Қазақстан Республикасының Салық кодексі" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 630-бабына сәйкес жергілікті рельефке байланысты түзетіледі.";

"9. Лесоустройство осуществляется в соответствии с пунктом 1 статьи 55 Лесного кодекса Республики Казахстан (далее – Лесной кодекс).";
пункт 274 изложить в следующей редакции:
"274. Контрольными данными для всех таблиц, характеризующих лесной фонд, являются формы государственного учета лесного фонда, утвержденные приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2020 года № 2 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.";
пункт 395 исключить.
4. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10676) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 195) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах учета, хранения, заполнения и выдачи лесорубочного билета и лесного билета, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила учета, хранения, заполнения и выдачи лесорубочного билета и лесного билета (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 195) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" и определяют порядок учета, хранения, заполнения и выдачи лесорубочного билета и лесного билета.";
в пункте 13-2:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"При полном пакете документов, услугодатель в течении 1 (одного) рабочего дня рассматривает на соответствие статьи 36 Лесного кодекса Республики Казахстан представленных данных и заполняет лесорубочный билет согласно приложению 1 к настоящим Правилам или заполняет лесной билет согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.";
в пункте 19:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"В строке 11 "Расстояние вывозки" указывается расстояние удаленности лесосеки от дороги общего пользования, которая определяется по картографическим материалам по кратчайшему расстоянию от центра лесосеки до дороги и корректируется в зависимости от рельефа местности в соответствии со статьей 630 Кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025 года "Налоговый кодекс Республики Казахстан" (далее – Налоговый кодекс).";

20-тармағының 4) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"4) "Теңгемен ставка бойынша құны" деген бағандарда - орман пайдалану үшін ақы мөлшерін мемлекеттік орман иеленуші түбірімен босатылатын сүрек көлемін және ол үшін белгіленген ақы ставкаларын, шайыр, ағаш шырындарын, қосалқы ағаш ресурстарын дайындау көлемдері, Салық кодексінің 630-бабына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2018 жылғы 13 қыркүйектегі (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 қазанда № 17560 тіркелген) бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқауларына сәйкес олардың бағасы басшылыққа алына отырып есептелген кеспеағаштың материалдық-ақшалай бағасының негізінде анықтайды;";
34-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"34. Орман билеті мынадай үлгіде толтырылады:
"Негізінде" деген 6-жолда мемлекеттік орман қоры учаскілеріндегі орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөніндегі тендердің нәтижелері туралы хаттама бойынша шешім, мемлекеттік орман иеленушінің шешімі, аумақтық органның немесе ведомствоның орманды пайдалануға беру туралы шешімі келтіріледі.
"Рұқсат етілсін" деген 7-жолда орман пайдаланушының атауы - жеке тұлғаның тегі, аты-жөні, оның жеке сәйкестендіру нөмірі және заңды тұлға үшін мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі және одан кейін "к" деген жолда орман пайдаланудың мынадай түрлері көрсетіледі:
1) орманды жанама пайдалану (нақты пайдаланылуы анықтала отырып);
2) мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін пайдалану;
3) мемлекеттік орман қоры учаскелерін сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану;
4) мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдыларының көшеттік материалын және арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер өсіру үшін пайдалану;
5) аң аулау объектілеріне жатпайтын жануарлар дүниесін, сондай-ақ жабайы жануарлардың пайдалы қасиеттері мен тіршілік ету өнімдерін шаруашылық мақсаттарда пайдалану (нақты пайдаланылуы анықтала отырып).
"Алқапта" және "мөлшерде" деген көрсеткіштердің 8-жолында - алқабы гектармен және орман пайдалану бойынша деректер: көлемдері текше метрмен, данамен, тоннамен, килограммен көрсетіледі. Орман пайдаланудың алқабы мен көлемін анықтау кезінде ғылыми негізделген нормалар және жергілікті өкілдік органдар бекітетін нормативтер ескеріледі.
"Такса бойынша құны" деген 9-жолда орман пайдалану үшін белгіленген төлем сомасы (теңге) қойылады, ол:

подпункт 4) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"4) в графах "Стоимость по ставке в тенге" – размер платы за лесные пользования определяется государственным лесовладельцем на основании материально-денежной оценки лесосек, рассчитанной исходя из объемов и установленных ставок платы за древесину, отпускаемую на корню, объемов заготовки живицы, древесных соков, второстепенных древесных ресурсов их стоимости, установленных в соответствии со статьей 630 Налогового кодекса и приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 сентября 2018 года № 383 "Об утверждении Методических указаний расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17560);";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Лесной билет заполняется следующим образом:
"В строке 6 "На основании" приводится решение по протоколу о результатах тендера по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование, решение государственного лесовладельца, решение территориального органа или ведомства о предоставлении лесопользования.
В строке 7 "Допустить" указывается наименование лесопользователя – фамилия, имя, отчество физического лица, его индивидуальный идентификационный номер и для юридического лица адрес местонахождения, бизнес-идентификационный номер и далее в строке "к" – указывается вид лесопользования:
1) побочные лесные пользования (с определением конкретного пользования);
2) пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства;
3) пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей;
4) пользование участками государственного лесного фонда для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей;
5) пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения.
В строке 8 в показателях "На площади" и "в размере" – указываются площадь в гектарах и данные по лесопользованию: объемы в кубических метрах, штуках, тоннах, килограммах. При определении площади и объемов лесопользования учитываются научно-обоснованные нормы и нормативы, утверждаемые местными представительными органами.
В строке 9 "Стоимость по таксе" проставляется сумма платы за лесопользование (в тенге), которая определяется:

1) орманды жанама пайдалану және мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарда пайдалану үшін – облыстардың жергілікті атқарушы органдары жасаған, аумақтық органдармен келісілген есеп-қисаптар негізінде жергілікті өкілдік органдар белгілеген ставкалар бойынша;
2) аң аулау және балық аулау объектілеріне жатпайтын жануарлар дүниесін шаруашылық мақсаттарда пайдалану үшін Салық кодексінің 629-бабына сәйкес анықталады.
Көрсетілген пайдаланулар үшін төлемдерді бюджетке енгізу рұқсат беретін құжат алынғанға дейін жүргізіледі, онда төлем құжатының деректемелері көрсетіле отырып жүргізілген төлем туралы белгі қойылады.
"Ерекше жағдайлар" деген 10-жолда орман пайдаланудың әрбір түрін жүзеге асыру кезінде сақталуы тиіс оған тән негізгі ерекшеліктер мен жағдайлар көрсетіледі.
Қысқа мерзімді орман пайдалануда уақытша құрылыстарды көрсету керек – күзет үйшіктерін, құрал-жабдықтар сақтайтын қоймалар мен қашарларды, уақытша қара жолдарды. Аталған құрылыстардың шекті мөлшері, түрі және сипаты, оларды құлату (алып кету) тәртібі, сондай-ақ тартылатын жолдардың бағыты, ұзындығы және мөлшері осы жолда айқындалады.".
5. "Мемлекеттік орман қорында таңбалар қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 18-02/53 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10359 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 197) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Мемлекеттік орман қорында таңбалар қолдану қағидаларының 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік орман қорында таңбалар қолдану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі ережесінің 15-тармағының 197) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік орман қорында таңбалар қолдану тәртібін белгілейді.".
6. "Мемлекеттік орман иеленушінің орман өрт сөндіру станциясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 18-02/54 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10408 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

1) за побочные лесные пользования и пользование участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целях – по ставкам, установленным местными представительными органами на основании расчетов, составленных местными исполнительными органами областей, согласованных с территориальными органами;
2) за пользование в хозяйственных целях животным миром, не относящимся к объектам охоты и рыболовства, в соответствии со статьей 629 Налогового кодекса.
Внесение в бюджет платы за указанные пользования производится до получения разрешительного документа, в котором делается отметка о произведенной оплате с указанием реквизитов платежного документа.
В строке 10 "Особые условия" приводятся основные особенности и условия, характерные для каждого вида лесопользования, которые необходимо соблюдать при его осуществлении.
При краткосрочном лесопользовании необходимо указать временные сооружения – склады для хранения инструментов и кошары, сторожки, временные грунтовые дороги. Предельные размеры, вид и характер указанных строений, порядок их сноса (выноса), а также направление, протяженность и размеры прокладываемых дорог определяются в данной строке.".
5. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 18-02/53 "Об утверждении Правил применения клейм в государственном лесном фонде" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10359) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 197) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах применения клейм в государственном лесном фонде, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила применения клейм в государственном лесном фонде (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 197) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" и определяют порядок применения клейм в государственном лесном фонде.".
6. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 18-02/54 "Об утверждении Положения о лесной пожарной станции государственного лесовладельца" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10408) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:

"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 199) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Мемлекеттік орман иеленушінің орман өрт сөндіру станциясы туралы ереженің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік орман иеленушінің орман өрт сөндіру станциясы туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 199) тармақшасына сәйкес әзірленген.";
Мемлекеттік орман иеленушінің орман өрт сөндіру станциясы туралы ереженің 22-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Орман өрт станциясы өртке қарсы техникамен, жабдықтармен, байланыс құралдарымен, сондай-ақ мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды қорғау, пайдалану, орманды қайта өндіру және орман өсіру жөніндегі нормалар мен нормативтерге сәйкес жабдықталады. Бұл нормалар Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 193) тармақшасына сәйкес белгіленеді.".
7. Ұзақ мерзімді орман пайдалану кезінде орман пайдаланушылар әзірлейтін өртке қарсы іс-шаралар жоспарларына қойылатын талаптарды бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 18-02/58 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10438 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 489) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:".
8. "Дериваттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 ақпандағы № 18-03/105 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10482 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
""Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағы 68) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 222) тармақшасына және сәйкес БҰЙЫРАМЫН:".

"В соответствии с подпунктом 199) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года №479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Положении о лесной пожарной станции государственного лесовладельца, утвержденным указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящее Положение о лесной пожарной станции государственного лесовладельца (далее – Положение) разработано в соответствии с подпунктом 199) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Лесная пожарная станция оснащается пожарной техникой, оборудованием, средствами связи в соответствии с нормами и нормативами по охране, защите, пользованию лесным фондом, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда, утверждаемыми согласно подпункту 193) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".".
7. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 18-02/58 "Об утверждении требований к планам противопожарных мероприятий, разрабатываемым лесопользователями при долгосрочном лесопользовании" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10438) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 489) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:".
8. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 февраля 2015 года № 18-03/105 "Об утверждении перечня дериватов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10482) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и подпунктом 222) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:".

9. Мемлекеттік орман күзеті туралы ережені бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 мамырдағы № 18-1/429 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11326 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 208) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман күзеті туралы ереженің:
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік орман күзеті Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 208) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ормандарды қорғау, молайту және жануарлар дүниесін, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану саласындағы заңнамасы, сондай-ақ орманға зиян келтіретін өзге де іс-әрекеттерді жасау бөлігінде құқық бұзушылықтардың алдын алу және жолын кесу жөнінде шаралар қабылдайды.";
3-тармағының 2-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік орман қоры аумағында орналасқан ұйымдардың барлық қызметкерлері, сондай-ақ орманда жүрген жеке тұлғалар Қазақстан Республикасы Орман кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 63-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген ормандардағы өрт қауіпсіздігі қағидаларын және Кодекстің 67-бабына сәйкес бекітілген ормандардағы санитариялық қағидаларды сақтауын қамтамасыз ету.".
10. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқауларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы 2018 жылғы 13 қыркүйектегі № 383 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17560 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 192) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқауларында:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

9. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 мая 2015 года № 18-1/429 "Об утверждении Положения о государственной лесной охране" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11326) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 208) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Положении о государственной лесной охране, утвержденной указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная лесная охрана в соответствии с подпунктом 208) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" принимает меры по предотвращению и пресечению правонарушений в области лесного законодательства Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области охране, воспроизводстве и использовании животного мира и особо охраняемых природных территорий, а также других действий, причиняющих вред лесу.";
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) обеспечение соблюдения всеми работающими и расположенными на территории государственного лесного фонда организациями, а также находящимися в лесу физическими лицами Правилами пожарной безопасности в лесах, утвержденной согласно пункта 2 статьи 63 Лесного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Санитарными правилами в лесах, утвержденной согласно статьи 67 Кодекса;".
10. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 сентября 2018 года № 383 "Об утверждении Методических указаний расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17560) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 192) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Методических указаниях расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқаулары (бұдан әрі – Әдістемелік нұсқаулар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 192) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеуді айқындауға арналған.";
6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Түбірімен босатылатын сүрек үшін төлемақы мөлшерлемелерін қоспағанда, орман және өсімдіктер ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері "Қазақстан Республикасының Салық кодексі" 2025 жылғы 18 шілдедегі Қазақстан Республикасының кодексі 630-бабының 1-тармағына сәйкес жасалатын облыстың (мемлекеттік маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының есептемесінің негізінде айқындалады.";
35-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Екінші дәрежелі сүрек ресурстарын дайындағаны үшін төлемақы мөлшерлемелері олардың түріне байланысты осы Әдістемелік нұсқауларға 9-қосымшадағы 1-кестеде көрсетілген пайыздар бойынша Салық кодексінің 630-бабының 2-тармағына сәйкес түбірімен босатылатын сүрек үшін, тиісті тұқымның отындық сүрегінің 1 тығыз текше метрі үшін төлемақы мөлшерлемелері бойынша айқындалады.";
36-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Осы Әдістемелік нұсқаулардың 34-тармағына сәйкес белгіленген екінші дәрежелі сүрек ресурстарын дайындағаны үшін төлемақы мөлшерлемелеріне Салық кодексінің 630-бабының 3-тармағында белгіленген арттыратын және төмендететін коэффициенттер қолданылады.".
11. "Биоалуантүрлілікті сақтауға және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамытуға гранттар беретін халықаралық және мемлекеттік ұйымдардың, үкіметтік емес ұйымдар мен қорлардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 44 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26893 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 267) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:".

"1. Настоящие Методические указания расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (далее – Методические указания) разработаны в соответствии с подпунктом 192) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" и предназначены для определения расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Ставки платы за пользование лесными и растительным ресурсами, за исключением ставок платы за древесину, отпускаемую на корню, определяются на основании расчета местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) составленных в соответствии с пунктом 1 статьи 630 Кодекса Республики Казахстан "Налоговый кодекс Республики Казахстан" (далее – Налоговый кодекс) от 18 июля 2025 года.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов, в зависимости от их вида, определяются по ставкам платы за древесину, отпускаемую на корню, за 1 плотный кубометр дровяной древесины соответствующей породы, в соответствии с пунктом 2 статьи 630 Налогового кодекса по процентам, указанным в таблице 1 приложения 9 к настоящим Методическим указаниям.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. К ставкам платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов, установленным согласно пункта 34 настоящих Методических указаний, применяются повышающие и понижающие коэффициенты, установленные пунктом 3 статьи 630 Налогового кодекса.".
11. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 44 "Об утверждении перечня международных и государственных организаций, неправительственных организаций и фондов, предоставляющих гранты на сохранение биоразнообразия и развитие особо охраняемых природных территорий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26893) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 267) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:".

12. "Өзінің қарамағындағы заңды тұлға мәртебесiндегi республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар көрсететiн қызметтер үшiн тарифтер мөлшерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 2 қазандағы № 232 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35202 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережесінің15-тармағы 496) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:".

12. Внести в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 октября 2024 года № 232 "Об утверждении размеров тарифов за услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями республиканского значения со статусом юридического лица, находящимися в его ведении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35202) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 496) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:".