Қостанай ауданы Заречное ауылының егжей - тегжейлі жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын түзету туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 18 шілдедегі № 456 қаулысы
Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі Заречное ауылының аумағын кешенді және тұрақты дамытуды қамтамасыз ету, жер ресурстарын ұтымды пайдалану, халықтың тұруы үшін қолайлы орта қалыптастыру мақсатында, сондай - ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай ауданы Заречный ауылдық округінің Заречное ауылының егжей - тегжейлі жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарына (бұдан әрі - ЕТЖЖ БЖ) түзету ұйымдастырылсын.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің "Сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі ЕТЖЖ БЖ әзірлеуге тапсырыс беруші болып белгіленсін.
3. Қостанай ауданы әкімдігінің "Сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) ЕТЖЖ БЖ әзірлеу үшін жобалау ұйымын таңдау бойынша конкурстық рәсімдерді өткізуді қамтамасыз етсін;
2) ЕТЖЖ БЖ әзірлеу процесін үйлестіруді жүзеге асырсын;
3) жергілікті қоғамдастықтың қатысуымен ЕТЖЖ БЖ жобалық шешімдерін талқылау бойынша қоғамдық тыңдаулар ұйымдастырсын;
4) ЕТЖЖ БЖ жобасын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітуге ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы қабылданған сәттен бастап күшіне енеді.
Аудан әкімі О. Нургалиев

О корректировке генерального плана, совмещенного с проектом детальной планировки, села Заречное Костанайского района
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 18 июля 2025 года № 456
В целях обеспечения комплексного и устойчивого развития территории села Заречное Заречного сельского округ Костанайского района, рационального использования земельных ресурсов, формирования благоприятной среды для проживания населения, а также в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О правовых актах" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать корректировку генерального плана, совмещенного с проектом детальной планировки, села Заречное Заречного сельского округа Костанайского района (далее - ГП с ПДП).
2. Определить заказчиком разработки ГП с ПДП государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства" Костанайского района.
3. Государственному учреждению "Отдел архитектуры и градостроительства" акимата Костанайского района:
1) обеспечить проведение конкурсных процедур по выбору проектной организации для корректировки ГП с ПДП;
2) осуществлять координацию процесса корректировки ГП с ПДП;
3) организовать общественные слушания по обсуждению проектных решений ГП с ПДП с участием местного сообщества;
4) представить проект ГП с ПДП на утверждение в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайского района.
5. Настоящее постановление вступает в силу с момента принятия.
Аким района О. Нургалиев