Мәслихаттың 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 243 "Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 20 қазандағы № 305 шешімі
Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 243 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Тобыл қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2303572,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 697475,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 6005,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 56207,8 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 1543883,5 мың теңге;
2) шығындар - 2408244,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -104672,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 104672,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі бойынша - 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу бойынша - 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 104672,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Айсары ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 196356,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 24519,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 385,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2092,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 169360,9 мың теңге;
2) шығындар - 199885,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2024 года № 243 "О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 20 октября 2025 года № 305
Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 243 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 2303572,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 697475,6 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 6005,6 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 56207,8 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 1543883,5 тысячи тенге;
2) затраты - 2408244,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -104672,2 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 104672,2 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 0,0 тысяч тенге;
погашению займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 104672,2 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 196356,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 24519,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 385,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2092,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 169360,9 тысячи тенге;
2) затраты - 199885,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 52,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының төрағасы М. Сартов
Қостанай аудандық мәслихатының

используемые остатки бюджетных средств - 52,2 тысячи тенге.";
приложения 1, 2, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Костанайского районного маслихата М. Сартов
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата