Қарасу ауданының 2026-2028 жылдарға арналған ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 282 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 26-тармағымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айдарлы ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес,оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 854,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 24 688,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 178,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 8 988,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 854,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
2. 2026 жылға арналған Айдарлы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 8 988,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Жалғысқан ауылының 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 419,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 890,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 529,0 мың теңге;
2) шығындар – 25419,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
4. 2026 жылға арналған Жалғысқан ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 13 529,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Жамбыл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 105,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 52 105,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 0,0 мың теңге;

О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 29 декабря 2025 года № 282
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 854,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 688,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 178,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 8 988 тысяч тенге;
2) затраты – 33 854,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
2. Учесть, что в бюджете Айдарлинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 8 988,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 419,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 890,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 13 529,0 тысяч тенге;
2) затраты – 25 419,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Жалгыскан предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 13 529,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 105,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 52 105,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 0,0 тысячи тенге;

2) шығындар – 52 105,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге;
6. 2026 жылы Жамбыл ауылдық округінің бюджеттен ауданық бюджетке 14 480,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін;
7. Ильичев ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12 қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 424,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 19 316,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 14 108,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 424,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
8. 2026 жылға арналған Ильичев ауылдық округініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 14 108,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Қарамырза ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15 қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 984,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 17 824,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 160,0 мың теңге;
2) шығындар – 30 984,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
10. 2026 жылға арналған Қарамырза ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 13 160,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Қарасу ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18 қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

2) затраты – 52 105,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
6. Учесть, что в 2026 году предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета Жамбылского сельского округа в районный бюджет в сумме 14 480,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Ильичевского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 424,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19 316,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 14 108,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33 424,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
8. Учесть, что в бюджете Ильичевского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 14 108,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Карамырзинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 984,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 824,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 13 160,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30 984,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
10. Учесть, что в бюджете Карамырзинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 13 160,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 138 936,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 138 183,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 395,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 358,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 0,0 мың теңге;
2) шығындар – 138 936,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
12. Қойбағар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21 қосымшаларына сәйкес,оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 828,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 18 425,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 241,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 162,0 мың теңге;
2) шығындар – 42 828,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
13. 2026 жылға арналған Қойбағар ауылдық округініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 24 162,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
14. Люблин ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісіншеосы шешімнің 22, 23 және 24 қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 631,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 18 991,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 14 640,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 631,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
15. 2026 жылға арналған Люблин ауылдық округініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 14 640,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
16. Новопавлов ауылы әкімінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 138 936,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 138 183,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 395,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 358,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 0,0 тысяч тенге;
2) затраты – 138 936,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
12. Утвердить бюджет Койбагарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 828,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 18 425,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 241,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 24 162,0 тысяч тенге;
2) затраты – 42 828,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
13. Учесть, что в бюджете Койбагарского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 24 162,0 тысячи тенге.
14. Утвердить бюджет Люблинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 631,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 18 991,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 14 640,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33 631,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
15. Учесть, что в бюджете Люблинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 14 640,0 тысяч тенге.
16. Утвердить бюджет села Новопавловка на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 34 973,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 270,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 29 703,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 973,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
17. 2026 жылға арналған Новопавлов ауылы әкімініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 29 703,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
18. Октябрь ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30 қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 250 122,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 82 394,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 167 728,0 мың теңге;
2) шығындар – 250 122,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
19. 2026 жылы Октябрь ауылдық округінің бюджеттен ауданық бюджетке 9 754,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін;
20. Ушаков ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33 қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 232,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 16 540,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 16 692,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 232,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
21. 2026 жылға арналған Ушаков ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 16 692,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

1) доходы – 34 973,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 270,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 29 703,0 тысячи тенге;
2) затраты – 34 973,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
17. Учесть, что в бюджете села Новопавловка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 29 703,0 тысячи тенге.
18. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 250 122,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 82 394,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 167 728,0 тысяч тенге;
2) затраты – 250 122,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
19. Учесть, что в 2026 году предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета Октябрьского сельского округа в районный бюджет в сумме 9 754,0 тысячи тенге.
20. Утвердить бюджет Ушаковского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 232,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 540,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 16 692,0 тысячи тенге;
2) затраты – 33 232,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
21. Учесть, что в бюджете Ушаковского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 16 692,0 тысячи тенге.

22. Шолақашы ауылдық округінің 2026 -2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35 және 36 қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 417,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 44 136,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 215,0 мың теңге;
2) шығындар – 45 417,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
23. 2026 жылға арналған Шолақашы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 215,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
24. Черняев ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 37, 38 және 39 қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 136,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 516,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 28 620,0 мың теңге;
2) шығындар – 38 136,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;

22. Утвердить бюджет Челгашинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 417,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 44 136,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 66,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 1 215,0 тысяч тенге;
2) затраты – 45 417,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
23. Учесть, что в бюджете Челгашинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 1 215,0 тысяч тенге.
24. Утвердить бюджет Черняевского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 136,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 516,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 28 620,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38 136,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге.
25. 2026 жылға арналған Черняев ауылдық округініңбюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 28 620,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
26. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының төрағасы С. Қажиев
Мәслихаттың

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге.
25. Учесть, что в бюджете Черняевского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 28 620,0 тысяч тенге.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению маслихата